Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 21:38 Bu haber 731 kez okundu
 
Kütahya'da erkekler kadınlardan daha erken ölüyormuş
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğü’nün verilerine göre Kütahya’da erkeklerin kadınlardan daha erken öldüğü bildirildi. Kütahya’da erkelerde yaşam süresi 74,5 yıl, kadınlarda ise 79,1 yıl olarak kayda geçti.
Yaşam Haberi


Kütahya’da edrkeklerin kadınlardan daha erken yaşta vefat ettiği bildirildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğü’nün paylaştığı bilgilere göre, Kütahya'da erkelerde ortalama yaşam süresinin 74,5 yıl, kadınlarda ise 79,1 yıl olduğu açıklandı.

Doğuşta beklenen yaşam süresi bakımından da aşağıdayız

Kurumun yaptığı açıklamada, doğuşta beklenen yaşam süresi 76,8 yıl olan Kütahya'nın 78 yıl olan Türkiye ortalamasının altında olduğunu belirtilerek, bu rakamla Kütahya'nın doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu 79.il,  Ege Bölgesi illeri arasında ise 8. İl olduğu belirtildi.

Kadınlarda doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu il 83,2 yıl ile Muğla’nın olduğu kaydedilirken, bu alanda en düşük olduğu ilin ise 79,1 yıl ile Kütahya olduğu ifade edildi.

Ayrıca Kütahya’nın kadınlarda 79,1 yıl ile doğuşta beklenen yaşam süresinin en yüksek olduğu 81.il olduğu, Ege Bölgesi illeri arasında ise 8. Sırada yer aldığı açıklandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, erkekler, kadınlardan, daha, erken, ölüyormuş,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv