Haber Detayı
05 Aralık 2020 - Cumartesi 12:22 Bu haber 415 kez okundu
 
Kütahya'da 7 Aralık itibarıyla HES Kodu olmadan pazara girmek yasak
Koronavirüs salgınına karşı Kütahya’da alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Kütahya Valiliği, yaptığı duyuruyla vatandaşların 7 Aralık Pazartesi gününden itibaren pazar yerlerine HES kodu olmadan giremeyeceğini bildirdi.
Asayiş Haberi


Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, misafir yasağı, özel günler ve toplantı yasakları derken Koronavirüs salgınına karşı bir yeni tedbir daha geldi. Kütahya Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların 7 Aralık Pazartesi günü itibarıyla pazar yerlerine HES kodu olmadan giriş yapamayacağını duyurdu. Açıklamada, “HES Kodu” uygulamasında, Kütahya Valiliği koordinasyonunda özel güvenlik görevlilerinin HES Kodu sorgulaması yapacağı ifade edildi.

Böylece Kütahya’da vatandaşların HES kodu olmadan pazaryerlerine girişleri engellenirken, vatandaşları HES kodu alma telaşı sardı.

HES Kodu nasıl alınır?

1- Telefonunuza indireceğiniz Hayat Eve Sığar Uygulaması (IOS ve Android) ile,

2- Kısa Mesaj ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla TC. Kimlik numarası, TC Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini ve paylaşım süresini (gün sayısı olarak, örneğin 90 gibi) yazıp 2023 numarasına SMS göndererek,

3- e-Devlet ile; 18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu e-Devlet üzerinden oluşturabilirsiniz.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, 7, Aralık, itibarıyla, HES, Kodu, olmadan, pazara, girmek, yasak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv