Haber Detayı
21 Ekim 2017 - Cumartesi 17:46 Bu haber 3346 kez okundu
 
Kütahya Belediyesine bir ödül daha geldi
Kütahya Belediyesi geliştirdiği projelerle ödüller almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 6. Yerel Yönetimler Proje Yarışması'nda, 'Kadın İş Geliştirme' projesi ile 1.’lik ödülüne layık görülen Kütahya belediyesi, son olarak Özel Kalem Dergisi tarafından Çevre Koruma kategorisinde ödüle layık görüldü.
Gündem Haberi


Geçtiğimiz günlerde 6. Yerel Yönetimler Proje Yarışması'nda, 'Kadın İş Geliştirme' projesi ile ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden alan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, bu kez de Özel Kalem Dergisi tarafından ödüllendirildi.  Derginin seçici kurulunun Türkiye genelinde il ve ilçeler bazında düzenlemiş olduğu araştırma ve anketlere göre, Kütahya Şehzadeler Güneş Enerjisi Santrali ve Gözlem Evi Projesi, Çevre Koruma Kategorisinde Kamil Saraçoğlu’na “Yılın İl Belediye Başkanı” ödülünü getirdi.

Philips Aydınlatmanın Ana Sponsorluğu ve Otokarın Kategori Sponsorluğunda gerçekleşen ödül törenine çok sayıda büyükşehir, il, ilçe belediyelerinin yanı sıra yerel yönetimler ve şehircilik alanından çok sayıda Belediye Başkanı, meclis üyeleri ve üst düzey yetkililer katıldı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleşi’nin başkanlık yaptığı seçici kurul tarafından değerlendirilen projeler arasında bu yıl 34 projenin ödüle layık görülerek, bunları hayata geçiren 31 belediye başkanına ödüllerinin takdim edildiği bildirildi.

Kütahya Şehzadeler Güneş Enerjisi Santrali ve Gözlem Evi Projesi ile bu yıl Çevre Koruma kategorisinde Yılın İl Belediye Başkanı ödülüne layık görülen Başkan Kamil Saraçoğlu ödülünü aldığı programda yaptığı konuşmada; Çevre Koruma ödülüne layık görülmemiz çok anlamlı. Çevre ve onun korunması bizim için çok önemli. Bizler Belediye Başkanları olarak şehrimizdeki insanlarımızın mutlu olmaları, hayatlarını kolaylaştırmak ve onları güzel bir hayat sunabilmek, doğumundan ölümüne kadar onların yanında olabilmek için bu görevlerdeyiz. Bu görevleri icra ederken de çevre ile uyumlu çevreyi koruyan projeler üretmeliyiz. Bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu ödülü projelerimizi başarı ile yürüten ekibimiz, Belediye personelimiz ve bize inanan Kütahyalı hemşehrilerimiz adına alıyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesine, bir, ödül, daha, geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv