Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 22:39 Bu haber 437 kez okundu
 
Kütahya Belediyesinden kiracılarını sevindiren haber
Kütahya Belediyesinden kiracılarını sevindiren bir haber daha geldi. Daha önce kiracılarına 2021 yılında zam yapmama kararı alan Kütahya Belediyesi, bu kez de pandemide zarar gören kiracı esnafların kiralarında %50 indirim yapılacağını duyurdu.
Gündem Haberi


Kütahya Beledyesi kiracılarını sevindirmeye devam ediyor. Pandemide adeta can çekişen esnafın yanında olan Kütahya eBlediyesi, kiracı esnafına 2021’de zam yapmayacağını açıklamasının ardından, bu kez de kira miktarlarında yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı.

Belediye Encümeninde alınan indirim kararını Belediye Başkanı Alim Işık duyururken, Işık, esnafa müjdeyi Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit ile makamında bir araya geldiği toplantıda açıklandı. Başkan Işık, Kütahya Belediye Encümeninde belediyenin kiracılarına yönelik alınan kararı açıkladı. Başkan Işık açıklamasında, daha önce de Kütahya Belediye Meclisinde Belediyenin kiracısı olduğu esnaflara yönelik 2021 yılı kira artışı yapılmamasına ilişkin kararın aldıklarını, şimdide encümende yüzde 50 indirim kararı aldıklarını söyledi.

Yüzde 50 kira indirimi 3 ay uygulanacak

Başkan Işık açıklamasında,“Son dönemde esnafımızın içinde bulunduğu durum ve yeni çıkan genelge doğrultusunda, iş yeri kapanan, geliri pandemi sürecinde olumsuz etkilenen kiracılarımıza da, yüzde 50 oranında indirim kararını aldık. Üç ay süre ile bu durumdaki toplam 312 esnafımızdan kira bedellerinin yarısını tahsis edeceğiz. 17 esnafımızın tamamen kapalı olmalarından dolayı kiralarını almayacağız. 221 esnafımızın da, bu süreçten etkilenmemesi nedeniyle aynı şekilde kiraları devam edecek. 2021 yılında da bunlardan kira artışı almayacağız. Her iki yolla esnafımıza, belediyemizin 2021 yılı için yapmış olduğu bu katkının toplam bedeli, yaklaşık 3 Milyon TL civarında. Şehrimize ve şehrimizin güzel insanı olan tüm esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum, Rabbim hayırlı kazançlar versin. Tüm esnaflarımızın 2021 yılı canı gönülden kutluyorum” dedi.

“Kepenkleri kapalı olan 17 esnafımızdan da hiç kira alınmayacak.”

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın her zaman esnafın yanında olduğunu, esnafın sorunlarına karşı sürekli çözümler ürettiğini belirten Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit, yapılan indirimden dolayı teşekkür etti. Başkan Yiğit, “Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Sayın Alim Işık’a, tüm esnaflarımız adına teşekkür ediyorum. Ne zaman esnafın derdi oldu, başkanımız mutlaka bir çözüm üretti. Bugün de belediyenin kiracısı olan ve pandemiden dolayı sıkıntı yaşayan 300 esnafa, yüzde 50 indirim yaptı. Kepenkleri kapalı olan 17 esnafımızdan da hiç kira almamak suretiyle, onlara da bir destek verdi. Daha öncede verdiği desteklere de, şahsım ve tüm esnaf teşkilatları adına başkanımıza, encümen üyelerine, meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesinden, kiracılarını, sevindiren, haber,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv