Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 15:44 Bu haber 576 kez okundu
 
Kütahya Belediyesinde yeni dönem
Prof. Dr Alim Işık’ın Kütahya Belediyesinin başına geçmesiyle birlikte, ilk iş gününde vatandaşlar yöresel giyimli, görevli personeller tarafından kapıda karşılanmaya başladı.
Gündem Haberi


Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın, seçim sürecinde söz vermiş olduğu projeler arasında yer alan “Açık Kapı Belediyeciliği” projesi kapsamında vatandaşlar artık kapıda karşılanmaya başladı. Yeni Belediye hizmet binasına gelen vatandaşları kapıda yöresel giyimli, görevli personeller karşılarken, personeller vatandaşa hizmet almaya gideceği ilgili belediye birimine kadar refakat ediyor.

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ı seçim sürecinde takip edenlerin hatırlayacağı gibi, Işık, açık kapı belediyeciliği, katılımcı yönetim, şeffaf ve sosyal belediyecilik, mahallinde hizmet ve buluşmayı sağlayacaklarını vurgulamıştı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın “Açık Kapı Belediyeciliği” projesi çerçevesinde Kütahya Belediyesi gelen vatandaşlar, belediye hizmet binası girişinde karşılanıyor ve çeşitli ikramlarda bulunuluyor.


Vatandaşlar danışma personelinin sürekli olmasını istiyor

Yeni hizmet binasına geçişle birlikte yeni hizmet binasının büyüklüğü ve genişliği nedeniyle hangi birimin nerede olduğu konusunda karmaşa yaşadıklarını aktaran vatandaşlar, daha önce hizmet almaları gereken birime nereden ve nasıl gideceklerini söyleyecek bir danışma personeli bulamadıklarını ifade ediyordu. Hem zaman kaybı yaşadıklarını, hem de bina içerisinde aşağı yukarı gezerek gereksiz yere yorgunluk yaşadıklarını belirten vatandaşlar yeni uygulamadan hayli memnun olduklarını  dile getiriyorlar.


Bu açıdan kapıda karşılama hizmetini son derece olumlu bulan vatandaşlar, bundan sonra belediye hizmet binasında sürekli olarak danışma personelinin görevlendirilmesinin iyi olacağını söylüyorlar.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesinde, yeni, dönem,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv