Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 02:41 Bu haber 702 kez okundu
 
Kütahya Belediyesinde 4 yeni birim kuruldu
Kütahya Belediyesinde Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın, seçim döneminde vatandaşlara söz verdiği projeleri hayata geçirebilmek amacı yeni birimler kuruldu.
Gündem Haberi


Kütahya Belediyesinde Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın, seçim döneminde vatandaşlara söz verdiği projeleri hayata geçirebilmek amacı yeni bir,mler kurulmaya ve bazı değişiklikler yapılmaya devam ediyor. Bu çerçevede, 02.05.2019 Tarihinde Başkan Işık’ın başkanlığında gerçekleşen Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında, Kütahya Belediyesinin ilgili müdürlükleri altında tahsisine uygun görülen dört yeni birim kuruldu.

Araştırma Geliştirme Proje Hazırlama ve Değerlendirme Merkezi tamam

İlk olarak şehrimizin üretim ve istihdam kaynaklarını tespit etmek, sosyal, kültürel, teknik ve ekonomik kalkınma projelerini hazırlamak amacıyla Kütahya Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğüne bağlı olmak üzere “Araştırma Geliştirme Proje Hazırlama ve Değerlendirme Merkezi” kuruldu.

İlgili merkez aracılığı ile üretici ve yatırımcıların ulusal ve uluslararası hibe kaynaklarından yaralanmalarını sağlamak ve onlara rehberlik etmek amacıyla Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde alanında uzman personelin istihdam edileceği kaydedilirken, “Araştırma Geliştirme Proje Hazırlama ve Değerlendirme Merkezi” ile etkin çalışması sağlanmasının planlandığı ifade edildi.  

Uyuşturucu ile mücadele için UMER 

Kurulan dört yeni birimden 2.sinin ise, Kütahya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce uyuşturucu madde kullanımıyla mücadele etmek amacıyla Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi (UMER) olduğu belirtildi.

Kütahya Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Uyuşturucuyla Mücadele Merkezi (UMER) aracılığı ile ilimizde son yıllarda giderek yaygınlaşan uyuşturucu madde kullanımıyla mücadele etmek ve gençlerimizi bu tehlikelerden korumak, uyuşturucu kullanımını önleyici eğitim ve rehberlik çalışmaları yapılacak.

Engelli vatandaşlarımız için Engelli Hizmetleri ve Koordinasyon Merkezi hazır

Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında alınan karar doğrultusunda kurulan 3. Birim ise Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirilen Engelli Hizmetleri ve Koordinasyon Merkezi oldu.

Engelli Hizmetleri ve Koordinasyon Merkezi ile engelli vatandaşlarımızın her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerini güvenli olarak gerçekleştirebilmeleri sağlanmaya çalışılacak.

Kadın ve çocuklar için “Kadın, Çocuk Danışma ve Dayanışma Merkezi

Belediyenin kurmuş olduğu yen birimlerin 4. sü ise Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kadın, Çocuk Danışma ve Dayanışma Merkezi oldu.

Kadın, Çocuk Danışma ve Dayanışma Merkezi ile de, kadın ve çocuklarımıza rehberlik hizmetleri verilerek onların her türlü sorununa çözüme kavuşturulması planlanıyor.

Kütahya Belediyesinin ana santral numarası 0850 283 43 43 oldu

Diğer taraftan Kütahya Kütahya Belediyesinden yapılan başka bir açıklamada, belediyenin ana santral numarasının Mayıs ayı itibariyle 0850 283 43 43 olarak değiştiği bildirildi.

Kütahya Belediyesinin 0850 283 43 43 nolu tek numara üzerinden eş zamanlı olarak yüksek kapasitede çağrı alınabilecek ve vatandaşlarımızdan daha yüksek kapasitede çağrı alımını mümkün kılıp, 7/24 daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verebileceği ifade edildi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesinde, 4, yeni, birim, kuruldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv