Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 15:38 Bu haber 406 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi Encümen kararı; cafe vb eğlence yerleri 03.30'da kapanacak
Kütahya Belediyesi Encümen kararıyla, kent merkezindeki kcfe ve benzeri eğlence yerlerinin gece 03.30’a kadar açık kalmasına karar verildi. Karara müzik yayını olmaması ve vatandaşların rahatsız edilmemesi şartı getirildi.
Yaşam Haberi


Kütahya Belediyesi Encümen kararıyla, kent merkezindeki eğlence mekanlarının 03.30’a kadar açık kalmasına müsaade edildi.  Cafe, oyun salonu, pastane ve kahvehane vb. işyerlerinin 03.30’a kadar açık kalabilmesi için ise, müzik yayını yapılmaması ve vatandaşların rahatsız edilmemesi şartı getirildi.

Söz konusu encümen kararının alınmasında MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın 5 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşen Kütahya Belediyesi 1. Dönem 4. olağan Meclis Toplantısında kafelerin kapanış saatlerinin ileri alınması için yaptığı teklifin etkili olduğu tahmin ediliyor. Milletvekili Erbaş’ın o günkü toplantıda; “İlimizde yaklaşık 200'e yakın kafe var, bunların kapanış saatlerini biraz ileriye alalım. Kabul etseniz de etmeseniz de bu kafelerde alkol yok ama bu çocuklar kafeler kapandıktan sonra belli yerlere gidiyorlar. Madem bunlar ders çalışmıyorlar, biz bunları Kütüphaneye de gönderemiyoruz, hafta da bir gün dahi olsa, bu öğrencinin gittiği kafelerdeki saati biraz ileriye alalım. Yeni nesil bizim gibi değil, gerçeği kabul etmek lazım, ona göre de planlamamızı yapmamız lazım.” şekinde konuştuğu ifade ediliyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesi, Encümen, kararı;, cafe, vb, eğlence, yerleri, 03.30'da, kapanacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv