Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 13:14 Bu haber 1054 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi Başkan Yardımcısı Galip Gültekin görevinden istifa etti
2014 yılında Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile birlikte göreve gelen Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Galip Gültekin geçtiğimiz Cuma akşamı görevinden istifa etti.
Gündem Haberi


Aynı zamanda Belediye Meclis Üyeliği görevini de yürüten Galip Gültekin’in istifası üzerine çeşitli spekülasyonlar yapılırken, Gültekin’in görevinden esnaf ve halktan gelen şikâyetler ve kendisinin belediye personeli ile olan kötü ilişkileri yüzünden Başkan Kamail Saraçoğlu’nun isteği üzerine istifa ettiği öne sürülüyor.

Gültekin’in istafısıyla ilgili olarak yerel bir basın kuruluşuna açıklama yapan Başkan Kamil Saraçoğlu’nun, “Bu bir hücre yenilenmesidir. Amacımız Kütahya’ya hizmet etmektir. Bu hizmeti yavaşlatacak, aksatacak her türlü olumsuzluğun karşısındayız. Bu çerçevede kendisine gereğini yapmasını söyledik. Görev değişikliklerinde fayda olduğunu düşünüyorum.” dediği ifade ediliyor.

Hatırlanacağı gibi Galip Gültekin 1997-2006  yılları arasında eski Belediye Başkanı Süleyman Canan zamanında su işleri müdürü ve teknik Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. Gültekin bir dönem önceki Mustafa İça’nın başkanlık yaptığı dönemde de Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesi, Başkan, Yardımcısı, Galip, Gültekin, görevinden, istifa, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv