Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 12:24 Bu haber 1717 kez okundu
 
Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yeni uzmanlar atandı
Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine, Sağlık Bakanlığı tarafından yeni uzman doktorların atandığı bildirildi.
Sağlık Haberi


Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Ortodonti Uzmanı Dt. Simge Boyar, Periodontoloji Uzmanı Dt. Bilge Karcı ve Ağız Diş ve Çene hastalıkları cerrahisi Uzmanı Dt. Hatice Dönmez’in atamasının yapıldığı ve hekimler ingörevlerine başladığı kaydedildi.

Zenginleşen kadro sayesinde ilimizde ihtiyaç bulunan bir çok hizmetin Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde verilebileceğine vurgu yapılan açıklamada;  “Artık vatandaşlarımız diş, çene ve yüzdeki düzensizliklerin tedavisinde (ortodontik tedavi), diş eti hastalıklarının tedavisinde ve cerrahi müdahale gerektiren durumlarda çevre illere gitmek zorunda kalmayacaklar.” denildi.

Hastaların uzman hekimlere muayene olabilmeleri için öncelikle kurumdaki herhangi bir diş hekimine MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden internetten veya Alo 182’yi arayarak randevu almaları gerektiği hatırlatılan açıklamada, “Diş hekimlerinin iç sevkle ilgili uzman hekimlere yönlendirmesi sonucunda hastalar uzman hekimler tarafından tedavi edilebilecekler.” İfadesi kullanıldı.

“2 poliklinik ve 2 uzman doktor pedodonti polikliniği olarak tanımlandı.”

Açıklamada ayrıca çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı için Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde iki polikliniğin pedodonti polikliniği olarak tanımlandığı ve hekimlerden Dt. Burak Kılavuz ve Dt. Işıl Karahasanoğlu’nun sadece 15 yaş altı çocuklara hizmet vereceği bildirildi.

“Gediz Diş Tedavi ve Protez Merkezi, yenilenen Gediz Devlet Hastanesine taşındı.”

Açıklamanın devamında Gediz  halkının diş hekimliği hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmak, daha ferah ve konforlu alanlarda hizmet almalarını sağlamak ve memnuniyeti artırmak amacı ile 2009 yılından beri Dayınlar Aile Sağlığı Merkezi binasında hizmet vermekte olan Gediz Diş Tedavi ve Protez Merkezi’nin, Gediz Devlet Hastanesinin eski binasının yenilenmesi sonrasında buraya taşınarak hizmet vermeye başladığı ifade edildi.

Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamanın son bölümünde ise, halen Simav İlçesi Esenevler’de bulunan Diş Tedavi ve Protez Merkezinde verilmekte olan ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin eski Simav Devlet Hastanesi binasında yapılacak tadilat ve onarımların ardından burada hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Ağız, ve, Diş, Sağlığı, Merkezine, yeni, uzmanlar, atandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv