Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 18:38 Bu haber 437 kez okundu
 
KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu; "Kütahya'yı tanımadan mezun olunmayacak."
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, KSBÜ’nün yeni öğrencileriyle yapılan tanışma toplantısında uygulamaya koydukları kültür derslerinde öğrencilere Kütahya’yı tanıtacak organizasyonlar gerçekleştireceklerini ifade etti. Rektör Kavuncu, bu dersin hayli renkli geçeceğini dile getirerek, dersi veremeyenlerin mezun olamayacağını kaydetti.
Eğitim Haberi


KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, üniversitelerinin yeni öğrencileriyle yaptığı tanışma toplantısında, kültür dersine koydukları çeşitli gezilerle Kütahya’yı  daha iyi tanıtacak organizasyonlar yapacaklarını dile getirerek, “Kütahya’yı tanımadan mezun olunmayacak.” dedi.

Rektör Kavuncu öğrencilere yaptığı konuşmada, “Üniversitemizde sadece meslek öğrenmeyeceksiniz. Erdemli, duyarlı ve vatansever yetişeceksiniz.  Bu ülkeyi biz kolay bulmadık. Atalarımız biz huzurlu yaşayalım diye büyük savaşlar vermişler. Tabii Kütahya ayrı bir özelliğe sahip. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri. Çok değerli bir bölgede eğitim göreceksiniz. Üniversite kültür dersi ile birlikte, Kütahya’nın bazı özellikli yerlerini gezip, keşfedeceksiniz. İlçelerimizi de keşfedeceksiniz. Başta Domaniç (Hayme Ana), Dumlupınar (Şehitlik), Simav (Eynal Kaplıcaları), Gediz (Murat Dağı) ve Çavdarhisar (Aizanoi) olmak üzere bizim sağlayacağımız ulaşım imkanları ile birlikte oralara gidebileceksiniz.” dedi. 

“Gezilere katılmazsanız dersinizi geçemiyorsunuz.”

Rektör Kavuncu bu dersin zorunluluğundan bahsederek, “Gezilere katılmazsanız dersinizi geçemiyorsunuz. Dersi veremezseniz mezun olamazsınız. Derste ona göre not alacaksınız. Ama zannediyorum ki en keyifli derslerden biri olacak bu ders. Peki neden böyle bir zorunluluk var? Çünkü günlük telaşlarımız içerisinde bazı şeyleri unutuyoruz. Yani gezip, keşfetmeye zaman olmuyor. Bakıyorsunuz buradan öğrenci mezun oluyor 4-5 senede ama daha 10 km ötedeki yere gitmiş değil. Sonra mezun olan öğrenci arkadaşlarımız Kütahya’da bir şey bulamadık diyorlar. Halbuki ben eminim; şu gezilere katıldıktan sonra hepiniz ailelerinize diyeceksiniz ki, ‘Ya çok güzel yerler varmış Kütahya’da. Gelin birlikte gidelim.’ O yüzden bu ders ile birlikte üniversite yıllarımız güzel geçirelim. Hem derslerimize çalışalım hem de Kütahya’mızı keşfedelim.” diye konuştu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: KSBÜ, Rektörü, Vural, Kavuncu;, "Kütahya'yı, tanımadan, mezun, olunmayacak.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv