Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 11:40 Bu haber 436 kez okundu
 
KSBÜ Rektörü Kavuncu Türkiye'de ilk 10 üniversite arasında olmak istediklerini söyledi
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KUTSO) Nisan ayı olağan meclis toplantısında konuşan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ; ‘’Türkiye’de ilk 10 üniversite arasında olmak istiyoruz ve bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz.’’ dedi.
Eğitim Haberi


KUTSO’nun aylık olağan meclis toplantısında konuşan KSBÜ Rektörü Kavuncu üniversiteleri ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Rektör kavuncu, üniversite olarak bilim değeri açısından Türkiye’de ilk 10 üniversite arasında olmak istediklerini ve bunun için çalıştıklarını ifade ederek, hedeflerini şöyle anlattı:

Öğrenci tercihleri sıralamasında ilk 5000 arasında yer alan fakültelere sahip olmak,
Aktif uluslararası öğrenci değişimi,
Öğrenci başına düşen öğretim üyesi oranlarında dünya standartlarına ulaşmak,
Tıpta bazı alanlarda mükemmeliyet merkezi olmak, sağlık hizmetlerinde dış sevk ihtiyacının ortadan kaldırılmasını sağlamak, dışarıdan sevk alan merkezler oluşturmak, rutin branşlarda randevu bekleme süresini kaldırmak,
İlaç ve tıbbi cihaz sanayinin gelişmesini sağlayacak AR-GE ortamı, sanayi desteği ve ticarileşme,
Termal Sağlık Turizmi alanında il potansiyellerinin gelişmesi ve uluslararası turizmin başlatılması,  

"ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KURMAYI PLANLIYORUZ"

Rektör Kavuncu, KSBÜ’nün Germiyan Kampüsüne yerleşmesiyle birlikte bir şehir üniversitesi oluşacağını da dile getirerek, Ankara’daki Hacettepe Kampüsü gibi vatandaşın da faydalanabileceği bir kampüs modeli planladıklarını kaydetti. Kavuncu; “Farklı sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerin olacağı bir kampüs inşa etmek istiyoruz. Germiyan Kampüsü yeşil ve yaşam alanlarının bulunduğu modern ve yeni ihtiyaçlara cevap veren bir kampüs modeli olacak. Şuan geldiğimiz aşamada çok yüksek kapasiteli 4 proje firması bizimle temas halinde. Bunlar büyük iş yapmış firmalardır. Ön yeterlilik ihalesine çıkmak üzereyiz. Yeşil, modern ve halkımızın yararlanabileceği bir yerleşke planlıyoruz.’’ dedi.

Konuşmanın ardında Prof. Dr. Kavuncu’yu, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Meclis Başkanı Nafi Güral ve diğer üyeler alkışlayarak, tebrik etti.   

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: KSBÜ, Rektörü, Kavuncu, Türkiye'de, ilk, 10, üniversite, arasında, olmak, istediklerini, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv