Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 14:15 Bu haber 326 kez okundu
 
Korona testleri Kütahya'da da yapılıyor
Dünyayı adeta esir alıp evlere kapatan Koronovirüs tüm yaşam dengelerini alt üst ederken, Kütahyalıların aklına gelen soruya Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik cevap verdi. Başhekim Özatik, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) testlerinin Kütahya’da da yapıldığını söyledi.
Gündem Haberi


Başhekim Orhan Özatik, konu hakkında yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınıyla ilgili çok ciddi mücadele verdiklerini  ve ekip olarak görevlerinin başında olduklarını ifade ederek; “Hastanemizde hiçbir eksiğimiz yok, koruyucu ekipmanımızdan tutun da, tahlillerimize ve yaptığımız testlere varıncaya kadar hiçbir eksiğimiz yok. Laboratuvarımızda Kovid-19 testlerini yapmaya başladık.” dedi.

“Hastanemizde hiçbir eksiğimiz yok.”

Başhekim Özatik;  “Ekip olarak hastalarımızın şifa bulması için 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak hiç ara vermeden çalışıyoruz. Hastanemizde hiçbir eksiğimiz yok, koruyucu ekipmanımızdan tutun da, tahlillerimizden, yaptığımız testlere varıncaya kadar hiçbir eksiğimiz yok. Laboratuvarımızda Kovid-19 testlerini yapmaya başladık. Hastanemiz, Türkiye’deki 25 referanslı laboratuvardan birine sahip.” şeklinde konuştu.

“Yaklaşık 90 dakikada hastanın sonucunu çıkartabiliyoruz.”

Test yapılacak kişilere hekimlerin karar verdiğini ve hastanelerinde  yapılan testin kesin tanı testi olduğununun altını çizen KSBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders ise, “İlk deneme testlerimizi başarıyla gerçekleştirdik. Bu Kütahya ve hastanemiz için başarılı bir gelişme. Bu yaptığımız bir tarama testi değil, kesin tanı testi. Yaklaşık 90 dakikada hastanın sonucunu çıkartabiliyoruz. Laboratuvarımız 7 gün 24 saat açık.” İfadesini kullandı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Korona, testleri, Kütahya'da, da, yapılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv