Haber Detayı
20 Temmuz 2019 - Cumartesi 16:36 Bu haber 271 kez okundu
 
Kazalara bağlı ölümlerde yüzde 35,2 azalma olmuş
Trafik Değerlendirme Toplantısından güzel haber geldi. İstatistiklere göre, yılın ilk altı ayında ölümlü trafik kazalarında yüzde 31’lik azalış, trafik kazalarına bağlı can kayıplarında ise yüzde 35,2’lik azalış olduğu bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya Valiliği toplantı salonunda icra edilen “Trafik Değerlendirme Toplantısı”nda, 2019 yılının ilk 6 aylık trafik verilerinden iç açıcı haberler geldi. Vali Vekili Mustafa Güney başkanlığında düzenlenen toplantıda, yılın ilk altı ayında ölümlü trafik kazalarında yüzde 31’lik azalış, trafik kazalarına bağlı can kayıplarında ise yüzde 35,2’lik azalış olduğu kaydedildi.

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik Trafik Eylem Planları, kampanyaların, bilgilendirme faaliyetleri, 2019 yılının ilk 6 ayında iş ve eylemlerle alınan tedbirlerin gözden geçirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, araç sayısının artmasına rağmen karayollarında alınan trafik tedbirleri sayesinde yılın ilk altı ayında ölümlü trafik kazalarında yüzde 31’lik azalış, trafik kazalarına bağlı can kayıplarında ise yüzde 35,2’lik azalış olduğu ifade edildi.

Trafik kazalarını önleme planı, “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” projesi ile önce yaya uygulamasının görüşüldüğü toplantı, mevcut tedbirlerin iyileştirilmesi ve önümüzdeki dönemde trafikte alınacak ilave-yeni tedbirler planlanmasının ardından görüş ve önerilerin alınmasıyla sona erdi.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kazalara, bağlı, ölümlerde, yüzde, 35,2, azalma, olmuş,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv