Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 15:49 Bu haber 645 kez okundu
 
Kar geliyor. 4 gün etkili olacak
Küresel ısınmanın etkisiyle olması gerekenden çok daha kurak bir kış mevsimi geçiren Kütahya’ya, yarından itibaren kar geliyor. Kar yağışının Cuma gününden itibaren 4 gün boyunca etkili olması bekleniyor.
Yaşam Haberi


Küresel ısınmanın da etkisiyle genelde kurak bir kış mevsimi yaşanan ülkemizde belirli bölgeler haricinde kar yağışına hasret kalındı. Bu çerçevede kış mevsiminde sadece 1 kez kar yağışı alan Kütahya’ya nihayet önümüzdeki Cuma (yarın) gününden itibaren kar yağışının geleceği bildirildi. Meteorolojiden alınan bilgilere göre, bugün yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde devam eden yağış rejiminin yarından itibaren kar yağışına yerini bırakacağı öğrenildi. Cuma ve Cumartesi günü hafif şekilde olacak kar yağışının Pazar ve Pazartesi günü daha etkili olacağı ifade edilirken, hava sıcaklığının ise gece -5 ila, gündüz +2 derece arasında seyredeceği öngörüldü.

Salı gününden itibaren bulutlu bir havanın etkili olacağı Kütahya’da, havanın biraz daha soğuyacağı bildirilirken, sıcaklıkların ise geceleri -10 derece ile gündüzleri -2 derece arasında seyredeceği tahmin edildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kar, geliyor., 4, gün, etkili, olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv