Haber Detayı
30 Ekim 2020 - Cuma 18:29 Bu haber 149 kez okundu
 
İzmir'de 6,9'luk şiddetli deprem
Bugün öğleden sonra İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında yerin 16 km altında meydana gelen 6,9 şiddetindeki deprem İzmir’i vurdu. Özellikle Bayraklı ve Bornava ilçelerinde 20’ye yakın binanın çöktüğü bilgileri gelirken, deprem nedeniyle şu ana kadar 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bildirildi.
Gündem Haberi


Bugün öğleyin 14,52 sularında İzmir’in Seferihisar İlçesi açıklarında denizde meydana gelen 6,9 şidetindeki deprem İzmir’i vurdu. Deprem Kütahya’nın yanısıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne’ye kadar geniş bir coğrafyada hissedildi. Şiddetli deprem nedeniyle İzmir’in Bayraklı ve Bornova ilçerinde 20 civarında binanın yıkıldığı bilgileri gelirken, haberi yayına hazırladığımız ana kadar 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 202 vatandaşımızın da yaralandığı bildirildi. Yaşamını yitiren 6 vatandaşımızdan birinin Seferihisar’ın Sığacık beldesinde depremin ardından meydana gelen tsunami nedeniyle yükselen deniz suyundan kaçamayan yaşlı bir bayanın olduğu öğrenildi.

70’e yakın vatandaş enkazdan sağ çıkarıldı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı açıklamada 70’e yakın vatandaşımızın canlı olarak enkazdan çıkarıldığını açıklarken, ekiplerimizin şu ana kadar ulaşamadığı binanın olmadığını ifade etti. Vali Köşger, ceset çıkan binaların olduğunu söylerken, kırsal alandaki ilçelerde ve köylerde bir sıkıntı olmadığını ifade etti.

Kentte arama ve kurtarma çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği kaydediliren, en büyüğü 4,9 şidetinde olmak üzere çok sayıda artçı depremin yaşanmaya devam ettiği bildirildi. Yakın illerden AFAD başta olmak üzere, çeşitli arama-kurtarma ekiplerinin ise İzmir’e haraket ettiği belirtildi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İzmir'de, 6,9'luk, şiddetli, deprem,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv