Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 16:20 Bu haber 426 kez okundu
 
İstanbul'u korkutan deprem Kütahya'dan da hissedildi
İstanbul'da saat 13.59 sıralarında meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki deprem aralarında Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Düzce gibi İstanbul’a komşu iller dahil, Eskişehir ve Kütahya’dan da hissedildi.
Yaşam Haberi


İstanbul’da merkez üssü Silivri ve Marmara Ereğlisi'nin 20 kilometre açıkları olarak açıklanan 6.0 büyüklüğündeki deprem Kütahya’dan da hissedildi. Sarsıntının meydana geldiği noktanın İstanbul merkezine uzaklığının 67 kilometre olduğu kaydedilirken, depremin yüzeyden 7 km derinlikte gerçekleştiği bildirildi.

Büyük İstanbul depreminin gerçekleşmesinin beklendiği Kuzey Anadolu Fay Hattında meydana gelen depremin ardından kentte 4.4 büyüklüğüne kadar çok sayıda artçı sarsıntıların meydana geldiği bildirilirken, Kütahya’da depremin ardından cep telefonlarıyla iletişim de kesilmiş durumda.

Çanakkale de sallanıyor

Öte yandan bölgeden bir diğer deprem haberi ise Çanakkale’den geldi. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre Çanakkale Gürpınar açıklarından 3.0 büyüklüğünde birdeprem meydana geldi. Depremin derinliğinin 7 kilometre olduğu belirtildi.

Saat 15.14 sularında Çanakkale Gürpınar açıklarında 3.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelirken, son gelen bilgilere göre aynı bölgede 3.9 büyüklüğünde başka bir deprem daha oldu! Kandilli tarafından depremin derinliğinin 8 kilometre olduğu bildirildi.

Hatırlanacağı gibi, Silivri'de 24 Eylül Salı günü saat 11.00'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedilmiş, Silivri'de bazı okullar tahliye edilmişti.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İstanbul'u, korkutan, deprem, Kütahya'dan, da, hissedildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv