Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 18:24 Bu haber 384 kez okundu
 
İl Genel Meclisinde başkan seçildi. Musa Yılmaz güven tazeledi
Kütahya İl Genel Meclisinde yapılan başkanlık seçiminde Musa Yılmaz 37 üyenin 36’sının oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Gündem Haberi


Kütahya İl Genel Meclisinde Musa Yılmaz yeniden başkan oldu. 3. Dönem İl Genel Meclisi Başkanı seçilen Yılmaz, 37 meclis üyesinden 36’sının oyunu alarak tekrar başkan oldu İl Genel Meclisi’nin 09.04.2019 Salı günü saat:14.00'de Kütahya İl Özel İdaresinde yapılan toplantıda yeniden başkan seçilen Musa Yılmaz meclis üyelerine yaptığı konuşmada;

“Bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de Kütahyalı hemşerilerimiz tercihlerini kullandılar ve ilimizin genelini temsil eden bizleri seçerek buraya gönderdiler. Öncelikle hepinize hayırlı olsun. Bu görevler gerçekten güzel olduğu kadar sorumluluğu ve vebali olan önemli görevlerdir. İnşallah yüzümüzün akıyla çıkarız.” dedi.

Meclis üyelerinin şahsına göstermiş olduğu destekten dolayı teşekkür eden Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Bu çok büyük onur, sorumluluğumuzu ve çalışma azmimizi artıran bir görev, bundan sonrasında asla meclisimizde, bölgesel, ilçe bazlı veya kişisel bir çalışma değil geçen dönemde bunun temellerini atıp oluşturduğumuz gibi Kütahya merkezli Kütahya’nın hangi noktası olursa olsun önceliklerini öne alan bir çalışma yürüteceğiz. Ben buna meclisimize yeni gelen arkadaşlarımızın da katkı vereceğine yürekten inanıyorum. Meclisimiz üçte iki oranında yenilendi. Bu bizler için çok önemli tabi ki ilk dönemde her toplantımızda peyderpey işleyişimiz ve çalışmalarımız hakkında arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz. Birbirimizin eksikliklerini tamamlayacağız. Ben çok ümitliyim Özel idaremiz Ülke genelindeki Özel İdareler içerisinde çok iyi noktada. Hizmet ağı, personel niteliği ve çalışma esasları bakımından çok ciddi bir kurumsallık oluşturduk.”

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz’ın teşekkür konuşmasının ardından Başkan vekilliklerinin ve Meclis Katip üyeliklerinin seçimleri yapıldı. Yapılan seçimler sonrası Birinci Başkan Vekilliğine Ramazan Aydemir, İkinci Başkan Vekilliği görevine Kahraman Aktay, Meclis Katip Üyeliklerine ise Aynur Koçuk Mercan ve Ali Okumuş seçildiler.

Yapılan seçimlerin ardından yeni dönemin ilk toplantısı sona erdi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İl, Genel, Meclisinde, başkan, seçildi., Musa, Yılmaz, güven, tazeledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv