Haber Detayı
15 Nisan 2018 - Pazar 18:20 Bu haber 977 kez okundu
 
Gürallar 300 kişinin çalışacağı yeni fabrika kuruyor
Güral Şirketler Grubu, Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesinde 300 kişinin çalışacağı yeni bir seramik fabrikası kuruyor.
Ekonomi Haberi


Güral Şirketler Grubu Kütahya’ya yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket tamamlandığında 300 kişinin çalışacağı yeni bir seramik fabrikası kuruyor. 80 bin metre kare kapalı alana sahip olacak 150 milyon TL değerindeki dev tesisi Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile yerinde inceleyen işadamı İsmet Güral, tesis hakkında bilgiler verdi. Güral,  savaşların artık günümüzde askerlerle değil, ekonomik anlamda yapıldığını söyleyerek, “ Bizde ekonomi savaşında yaptığımız yatırımlarla Türkiye'nin ekonomik savaştaki askerleriyiz "şeklinde konuştu.

“Dev tesis devreye girdikten sonra ilk hedefimiz daha da büyütmek olacak.”

Tesiste üretilecek olan ürünlerin tüm dünya pazarında yerini alacağını kaydeden Güral, yeni seramik fabrikalarını önümüzdeki yıl tamamlayarak hizmete almayı planladıklarını belirtti.  İlk etapta doğrudan 300 kişinin çalışacağını aktaran İsmet Güral, “Yan hizmetlerle toplamda yaklaşık 1500 kişi istihdam sağlamış olacağız. Bu dev tesisi yaparken ileride daha fazla büyütmek amacı ile tasarladık. Tesis tamamlanıp devreye girdikten sonra da ilk hedefimiz daha da büyütmek olacaktır.” şeklinde konuştu.

“Yatırımcı bir kuş gibidir. Eğer çok sıkarsanız ölür, gevşek bırakırsanız da uçup gider.”

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, göreve geldiklerinde bu fabrikanın düşünce aşamasında olduğunu anlatarak şunları dile getirdi:

" O dönemde biz her şeyimizle hazırız. Kütahya olarak hazırız. Yeter ki siz elinizi taşın altına koyun dedik ve İsmet Bey'de bizleri kırmadı. Bu fabrikanın imarı ile ilgili birçok çalışma oldu. Bunları çözdük ve fabrikanın bu aşamaya gelmesi bizleri memnun ediyor. Bir yatırımcıyı yatırıma teşvik etmek ve yönlendirmek kolay değil. Yatırımcı bir kuş misali gibidir.

“250 dönüm üzerinde arazi tahsis ettik, Çeşitli spekülasyonlar yapıldı ama biz bunlara aldırış etmedik. Hep önümüze baktık.”

Eğer çok sıkarsanız ölür, gevşek bırakırsanız da uçup gidiyor. Biz yatırımcıyı uçurmamak için çok dengeli bir çalışma izledik. Üç yıl içinde fabrikanın bu hale gelmesi bizleri memnun ediyor. Yaklaşık 200 dönüm araziyi tahsis etmiştik. Ama ilaveleri ile birlikte 250 dönümün üstüne çıktı. Bununla ilgili şehirde çeşitli spekülasyonlar yapıldı ama biz bunlara aldırış etmedik. Hep önümüze baktık. Kütahya özellikle seramik konusunda öncü illerden bir tanesidir. Bu tesisin faaliyete geçmesi ile birlikte seramikte lider konumuna geleceğiz. İsmet Bey şuan ki işletmeleri ile Kütahya'ya ve Türkiye'ye dolayısı ile dünyaya değer katan iş adamlarımızdan bir tanesi. Kazandığı parayı yeniden şehrimize yatırım yapması bizi memnun ediyor.

“Yeni bir çocuğumuz olmuş gibi sevineceğiz.  İsmet Güral'ı elini taşın altına koyduğu için tebrik ve teşekkür ediyorum.”

Şehrim adına İsmet Bey'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Porselende lider, vit alanında da önemli bir yere sahip ve hizmet sektöründe de lider yatırımları mevcut. İsmet Bey bitiş tarihini verdi. Seneye bu zamanlarda üretim olacak. Yeni bir çocuğumuz olmuş gibi sevineceğiz. Ben İsmet Güral'ı elini taşın altına koyduğu için tebrik ve teşekkür ediyorum. İsmet Güral tüm işlerini durdursa ve yatırım yapmasa daha önce kazandığı imkanlar bir ömür boyu yeter. Ama İsmet Bey bunları bir kenara bırakarak hem şehrine hem de ülkesine bu yatırımları yapıyor. Kütahya ekonomisine destek sağlıyor. Yeniden kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Gürallar, 300, kişinin, çalışacağı, yeni, fabrika, kuruyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv