Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 11:54 Bu haber 604 kez okundu
 
Gerekçeler oluştuğu anda tanzim satış noktalarını açarız
Sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla belediyeler ve çeşitli kurumların desteğiyle oluşturulan tanzim satış noktaları için konuşan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Gerekçeler oluştuğu anda tanzim satış noktaları açarız.” dedi.
Gündem Haberi


Kütahya’da Kanal 43’te yayınlanan “Eray Özden Akça ile Haftanın Manşeti” programına konuk olan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, son günlerin gündem konusu olan tanzim satış noktaları hakkında açıklamalarda bulundu.  Sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla belediyeler ve çeşitli kurumların desteğiyle oluşturulan tanzim satış noktaları için konuşan Başkan Saraçoğlu, Zabıta teşkilatımız geçtiğimiz aylardan bu yana fiyatları kontrol etme noktasında hem AVM’lere hem marketlere hem de Pazar yerlerine sık sık denetim uygulaması yapıyor. Sebze ve meyve fiyatlarıyla ilgili esnaf odalarımız ile de bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunuyoruz. Belediye olarak tanzim satış noktaları açılması noktasında gerekçeler oluştuğu anda satış noktalarını açmakta tereddüt etmeyiz.” dedi.

İtfaiye Müdürlüğümüz dışında tüm birim müdürlüklerimiz tek çatı altında toplanacak.”

Programda Kütahya’da 5 yıl içinde yapılan yatırımlar ve belediyelerinin çalışmalarıyla ilgili olarak da açıklamalar yapan Başkan Saraçoğlu,uzun yıllar Kütahyalılara hizmet verecek olan Kütahya Belediyesi yeni hizmet binasına şu ana kadar 15 müdürlüğün taşındığını ifade etti. Yeni hizmet binalarının tam olarak faaliyete geçmesi ile birlikte İtfaiye Müdürlüğü dışında tüm birim müdürlüklerinin tek çatı altında toplanacağını kaydeden Başkan Saraçoğlu,  “Böylece tüm hemşehrilerimiz işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecekler.” şeklinde konuştu.

Yeni binalarında ısıtma ve soğutma işlemlerinin şebeke suyu ile aynı anda yapıldığını da aktaran Başkan Kamil Saraçoğlu, böylelikle maliyetin doğalgazdan %35 daha ucuz olduğunu dile getirdi.

“Bölgede örnek teşkil eden Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizi şehrimize kazandırdık.”

Göreve geldiklerinde hayvan barınağının kötü durumda olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; “Göreve geldiğimizde yaklaşık 15 bin metrekare bir hayvan barınağımız vardı. Biz bunu hazineden aldığımız 40 bin dönümlük bir yerle 55 bin metrekareye çıkardık. Böylece ameliyathaneleriyle, eğitim amaçlı yaklaşık 50 kişilik kapalı amfi ve görsel yayın imkanları, hospitalizasyon odası (müşade odası) ile bölgede örnek teşkil eden Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizi şehrimize kazandırmış olduk.” dedi.

“Su indirimimiz hayırlı uğurlu olsun.”

Kütahya Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısında alınan karar ile birlikte su fiyatlarında da %20 indirim uygulanacağını ifade eden Başkan Saraçoğlu; “Kütahya Belediyesi olarak ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar sebebiyle çeşitli konularda bazı çalışmalar yürütüyorduk. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Şubat ayı meclis toplantımızda ise, Belediye Meclis Üyelerimiz bir önerge sundu. Bu doğrultudaki değerlendirmeler neticesinde %20 su indirimine gidilmesine karar verildi. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

“Hemşehrilerimiz için 11 adet Sosyo Kültür Merkezini hizmete sunduk.”

Konuşmasının devamında, belediyelerinin kentin çeşitli bölgelerine inşa etmiş olduğu Sosyo Kültür Merkezlerin çalışmalarının da tamamlanarak açılışlarının yapıldığını söyleyen Başkan Saraçoğlu; “Şehrimizi çevreleyen mahallelerimize hemşehrilerimizin tüm sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri 11 adet Sosyo Kültür Merkezin açılışını gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmete sunduk. Sosyo Kültür Merkezlerimiz hemşehrilerimize hayırlı olsun.”  ifadelerini kullandı.

“Ilıcaya inşa etmiş olduğumuz hamamlarımızda hem Kütahyalı hemşehrilerimizi hem de şehrimizin dışından çok sayıda misafirimizi ağırlıyoruz.”

Ilıcaya Kütahya Belediye tarafından inşa edilen hamamlar ile ilgilide açıklamalarda bulunan Başkan Kamil Saraçoğlu; “Ilıcaya inşa etmiş olduğumuz hamamlarımızda hem Kütahyalı hemşehrilerimizi hem de şehrimizin dışından çok sayıda misafirimizi burada ağırlıyoruz. Vatandaşlarımız hamamlarımız ve çalışmalarımızdan oldukça memnun buda bizi mutlu ediyor. Kütahya Belediyesi olarak 5 yıl boyunca çok sayıda çalışmayı vatandaşlarımızın hizmeti sunduk. Hizmetlerimiz şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Gerekçeler, oluştuğu, anda, tanzim, satış, noktalarını, açarız,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv