Haber Detayı
14 Ekim 2017 - Cumartesi 11:43 Bu haber 1122 kez okundu
 
FETÖ'nün sözde Kütahya imamı Ali Peksöz 2. kez hakim karşısında
FETÖ’nün sözde Kütahya il imamı Ali Peksöz, hakim karşısına 2. Kez çıktı. Aleyhinde tanıklık edenlere ve ileri sürülen iddialara rağmen masum olduğunu savunan Peksöz, sadece düğünlerde dua ettiğini ileri sürdü
Gündem Haberi


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olduğu halde FETÖ’nün sözde il imamı hakim karşısına 2. Kez çıktı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek masum olduğunu ileri süren Peksöz’ün, tanıklardan birine, “Evini, arabanı satıp Bank Asya’ya yatır. Yoksa başka bir bankadan kredi çekip yatır!” dedi iddia edildi. Peksöz, hakkındaki tüm iddialara ve tanıklıklara rağmen sadece düğünlerde dua ettiğini ileri sürdü.

Yaklaşık 1 yıldan bu yana Kütahya Cezaevinde FETÖ ve Parelel Devlet Yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunan FETÖ’nün sözde Kütahya il imamı Ali Peksöz, tanık ifadelerinin dinlendiği duruşmada yine masum olduğunu iddia etti. Kendisinin kullandığı iddia edilen bylock görüşme dökümlerinin okunduğu duruşmada, tanık olarak dinlenen bir kişi, “Ben Ali Peksöz’ü şu an firari olan halıcı Süleyman Doğan’ın orada tanıdım. Kendisini bana il imamı ve il abisi olarak tanıttılar. Bank Asya’ya para yatırma zamanı bana evimi arabamı satıp Bank Asya’ya destek amaçlı yatırmamı istedi. Ben de bir evim ve bir arabam var satmam dedim. Birikimimi sordu; birikimim de yok dedim. Öyleyse başka bir bankadan kredi çekip Bank Asya’ya yatır dedi. Ben de kim diyor, kim istiyor bunu dediğimde; bana hoca efendi istiyor diyerek cevap verdi. Buna rağmen ne evimi, ne de arabamı sattım, ne de başka bankadan para çekip Bank Asya’ya yatırdım” diye konuştu.

Mahkeme Başkanının okuduğu bylock dökümlerinin ise kendine ait olmadığını ve hiç bylock kullanmadığını iddia eden Ali Peksöz;

“Basında çıkan bir haber yüzünden herkes beni il imamı olarak bildi. Mahkeme ile aklanmama rağmen yine bu durum düzelmedi. Ben hayatımın en büyük suçlanmasıyla suçlanıyorum. Terör örgütü yöneticisi olarak suçlanıyorum. Ben sadece düğünde, açılışta rica üzerine dua ettim. Bu kapsamda tutuklu olan kişiler kendilerini kurtarmak ve aklamak için, benim de basında haberim çıktığından dolayı ismimi verdiklerini düşünüyorum. Ben silahlı terör örgütü yöneticisi değilim” şeklinde kendini savundu:

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: FETÖ'nün, sözde, Kütahya, imamı, Ali, Peksöz, 2., kez, hakim, karşısında,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv