Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 10:50 Bu haber 786 kez okundu
 
FETÖ'nün Kütahya imamı Ali Peksöz'e 15 yıl verildi
FETÖ’nün sözde Kütahya il imamı Ali Peksöz 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Asayiş Haberi


FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan eski din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Ali Peksöz, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kütahya Ağır 2'nci Ceza Mahkemesi'nde 'silahlı terör örgütü yöneticiliği yapmak, terör örgütüne finans sağlamak ve nitelikli dolandırıcılık suçundan' tutuklu yargılanan eski öğretmen Ali Peksöz hakkında karar verildi. Peksöz, hakkındaki final duruşmasında suçsuz olduğunu öne sürmesine rağmen, mahkeme Peksöz’ü  “Silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme heyeti, Ali Peksöz'ü “Dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık” suçundan ise beraatine hükmederken, Peksöz son savunmasında da masum olduğunu ileri sürdü. Peksöz, "Teröre karşıyım. Her türlü terörü lanetliyorum. Darbeyi kim gerçekleştirdiyse devletimiz bulsun, meydanda onları idam etsin. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum, tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

Ali Peksöz, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kayıplara karışmış, daha önce semt imamlığı yaptığı ve üniversite eğitimini aldığı Denizli’de bir öğrenci evinde yakalanmıştı. Öğrencilik yıllarından itibaren örgütün her kademesinde görev aldığı kaydedilen Peksöz’ün, Kütahya’dan önce Aydın il imamlığında bulunduğu ve yaklaşık 3 yıl örgütün sözde Kütahya il imamlığı görevini üstlendiği ifade ediliyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: FETÖ'nün, Kütahya, imamı, Ali, Peksöz'e, 15, yıl, verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv