Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 16:19 Bu haber 343 kez okundu
 
Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşü coşkuyla yapıldı
Kütahya Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı dolayısıyla Fener Alayı ve Gençlik Yürüyüşü düzenledi.
Yaşam Haberi


Kütahya Belediyesi önünden başlayarak Atatürk Bulvarı boyunca devam eden yürüyüş için toplanan binlerce Kütahyalı vatandaş, ellerinde Türk bayrakları, meşaleler ve Tugay Bandosu eşliğinde Atatürk Bulvarında marşlar söyleyerek yürüdü.

Fener Alayına katılan tüm protokol ve hemşehrilerine teşekkür eden Kütahya Belediye Başkanı Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ise; “İnşallah her yıl daha fazla katılım sağlanarak Fener Alayı Gençlik yürüyüşümüzü daha kapsamlı yapmaya devam edeceğiz. Ben tekrar katılım gösteren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum.’’ şeklinde konuştu.

Fener Alayı Gençlik yürüyüşüne Kütahya Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren jimnastik, atletizm, halter, boks, bisiklet ve basketbol branşlarında 300 yakın sporcuda katıldı. Yürüyüşten önce de Vazo önünde hünerlerini sergileyen sporculara vatandaşlar alkışlarla destek verdi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramı Fener Alayı Gençlik yürüyüşüne; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Belediye Başkan yardımcıları, daire müdürleri, STK Temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşımız iştirak etti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Fener, Alayı, ve, Gençlik, Yürüyüşü, coşkuyla, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv