Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 21:44 Bu haber 370 kez okundu
 
Erdoğan Kütahya'dan net konuştu; "Ülkemizi kuşatmaya çalışan bu terör pisliğini temizleyeceğiz."
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kütahya 6. Olağan İl Kongresi için Kütahya’ya geldi. Yeni Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongrede konuşan Erdoğan, dünyaya net mesajlar verdi. Erdoğan, sınırlarımızda olanlara seyirci kalmayacağımızın altını çizerek “Kademe kademe Irak sınırına kadar ülkemizi kuşatmaya çalışan bu terör pisliğini temizleyeceğiz" dedi.
Gündem Haberi


“Batıdan başlayarak kademe kademe bu koridoru da yerle yeksan edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan partilerinin il kongresi için geldiği Kütahya’da Türkiye’nin sınırlarına örülmek istenen terör koridorunu kırmak için başlatılan Afrin operasyonuna değindi. Erdoğan, Afrin operasyonunun sahada fiilen başladığını söyleyerek, “Bunu Münbiç takip edecek. Şimdi batıdan başlayarak kademe kademe bu koridoru da yerle yeksan edeceğiz. Madem ki Münbiç'te bize verilen sözler yerine getirilmedi öyleyse bunun gereğini yerine getirmemize kimsenin söyleyecek sözü olamaz. Kademe kademe Irak sınırına kadar ülkemizi kuşatmaya çalışan bu terör pisliğini temizleyeceğiz. Her ne olursa olsun artık onların ne dedikleri bizi hiç ilgilendirmiyor.” dedi.

Terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar.”

Suriye'de kendilerince bir oyun kurgulandığını ve terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sandıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim gözümüzde adı ne olursa olsun teröristlerden müteşekkil her türlü organizasyonun adı terör örgütüdür. Yok Suriye Demokratik Güçleri'ymiş, yok sınır ordusuymuş, yok sınır muhafızlarıymış, yok iç güvenlik oluşumuymuş, siz kimi kandırıyorsunuz ya. Bu örgütün adı PKK'dır, bu örgütün adı PYD'dir, bu örgütün adı YPG'dir. Amerika'nın da Avrupa Birliği'nin de terör örgütleri listesinde olan PKK var ya, Suriye'de iş tuttukları örgüt işte onun ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta kırk takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileriyle tenakuza düşüyorlar. Biri diyor ki 'Ordu kuracağız', öteki 'Bizim asla böyle bir amacımız yok', bir başkası da 'Sınır muhafızları oluşturacağız' diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan iç güvenlik oluşumu diye bir şey çıkıyor ortaya. Bunların birbirlerinden haberi yok ya da birinin söylediği yalanı öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor. Bir de bu girişimlerimiz Türkiye'yi hedef almıyor diyerek güya üste çıkıyorlar.

“Türkiye'nin bütün bunları kabul edip, eli böğründe oturacağını sanalar varsa ne bu ülkeyi ne bu milleti hiç tanımamış demektir.”

4 bin 900 TIR ve 2 bin uçak dolusu silah, mühimmat, araç gereç yığdılar mı? Yığdılar. Biz bunların hepsini tespit ettik. Hala silahların bir kısmını ülkemizdeki teröristlerin üzerinden yakalamaya başladık. Teröristlerin omuzlarına ne idüğü belirsiz armalar çakarak hakikatleri ortadan kaldırabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Okyanus ötesinden buraya bakıldığında eğer Türkiye'nin bütün bunları kabul edip, eli böğründe oturacağını sanalar varsa ne bu ülkeyi ne bu milleti hiç tanımamış demektir. Onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri  FETÖ'cüler ve bu ihanet şebekesinin omurgasız her türlü kullanıma elverişli elemanları geliyor. Ya da bunların aklına bölgede çalışılacak ortak deyince de sadece parayı verenin tepe tepe kullanabileceği bir kiralık katiller ordusundan ibaret olan PKK'lılar geliyor. Ama merak etmeyin öğrenecekler. Terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye'den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler. Mazlumların feryadı, masumların kanı üzerinde demokrasi inşa edilemeyeceğini, zulümle abad olunamayacağını da öğrenecekler.”  diye konuştu.

Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'nin toprak bütünlüğü ve bağımsız geleceği ile ilgili de olumsuz bir düşüncesi olmadığının altını çizerek, şunları dile getirdi:

“Bizim harcadığımız 30 milyar doları geçti. Suriye halkı geleceğine güvenle bakmadan bizim de huzur içinde olmayacağımızın farkındayız.”

"Suriye halkının demokratik talepleriyle ilgili en küçük menfi bir düşüncemiz yoktur. Tam tersine kendi milli güvenliğimizle beraber ülkemizdeki 3.5 milyon sığınmacı başta olmak üzere Suriyeli kardeşimizin güvenliği, huzuru ve geleceği için de bu adımları atıyoruz. Ben şimdi buradan Batı'nın tüm ülkelerine sesleniyorum. Allah aşkına ya sizin bu 3.5 milyon sığınmacıyla ilgili bir derdiniz yok mu? Bu 3.5 milyon insan ne yer, ne içer, ne giyer, bunlar hastalandığı zaman nereye gider? Bununla ilgili bir derdiniz yok mu? Siz bunlara karşı bugüne kadar ne yaptınız? Türkiye'ye verdiğiniz sözler vardı. İşte 'Biz size şu kadar para vereceğiz'. Bu parayı zaten bize vermiyorsunuz. Uluslararası kuruluşlar vasıtasıyla Kızılay'ımıza ulaştıracaktınız. Ne verdiniz? Bize verdikleri 900 milyon euro. Birleşmiş Milletler'in verdiği 600-700 milyon dolar. Peki bizim harcadığımız ne? Bizim harcadığımız ise şu anda 30 milyar doları geçti. Vermeselerdi. Biz bu desteği yapmaya devam edeceğiz. Suriye halkı geleceğine güvenle bakmadan bizim de huzur içinde olmayacağımızın farkındayız. Batı'nın bunu öğrenmesi lazım. Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde 2 bin kilometrekare bizim güvencemizde, korumamızda. Şu ana kadar 100 bin kadar Suriyeli muhacir evlerine döndü. Bunu biz sağladık. Biz kendimiz ile birlikte Suriyeli dostlarımız için mücadele veriyoruz. Suriye'de kimler işgalcidir? Suriye halkını çoluk çocuk demeden katleden herkes isgalcidir. 1 milyona yakın Suriyeliyi katledenlerden daha büyük işgalci olur mu? Bu ülkede ele geçirdikleri her şeyi baskı ile tehdit ile almaya çalışan teröristler işgalcidir." İfadelerini kullandı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Erdoğan, Kütahya'dan, net, konuştu;, "Ülkemizi, kuşatmaya, çalışan, bu, terör, pisliğini, temizleyeceğiz.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv