Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 11:35 Bu haber 1398 kez okundu
 
Enne bana mezar olacak diye not bıraktı, cesedi orada bulundu
Yaklaşık bir hafta önce annesinin işe gitmesinden sonra evinden ayrılan ve o günden beri haber alınamayan 14 yaşındaki Sevgi Çiçek’in cesedi Enne Baraj göletinde bulundu. Anne babası ayrı yaşayan genç kızın geride bıraktığı notlar arasında ‘Enne bana mezar olacak’ ifadesi genç kızın muhtemel intiharı önceden planladığı izlenimi veriyor.
Asayiş Haberi


Kütahya’da 27 Ekim günü annesi Ummuhan Karatavuk ile birlikte yaşadığı Bahçelievler Mahallesi Güngörmüş Sokaktaki evinden annesinin işe gitmesiyle ayrılan ve bir daha kendinden haber alınamayan 14 yaşındaki Sevgi Çiçek’in cesedi bulundu. Eve geldiğinde kızını bulamayan ve kızının geriye bıraktığı notlarda, “Anne ben bıktım gidiyorum, Enne bana mezar olacak” ifadesiyle polise başvuran acılı annenin umutlu bekleyişi maalesef kızının cesedinin bulunmasıyla kabusa döndü.

Eşiyle ayrı yaşayan Ummuhan Karatavuk’un feryadıyla Kütahya Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekiple günlerdir her yerde aranan Sevgi Çiçek’in cesedi, kızın geride bıraktığı nottan kuşkulanıldığı gibi, kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta Enne Barajı göletinde balık tutmaya giden bir vatandaşın ihbarıyla bulundu.

Ceplerinden çıkan taşları ağırlık yapması için mi koydu?

İhbar üzerine Jandarma ve polis ekiplerinin olay yerine gitmesiyle genç kızın cesedi Cumhuriyet savcısının gözetiminde sudan çıkartılırken, cesedin Sevgi Çiçek’e ait olduğu olay yerinde bekleyen anne ve erkek kardeşi tarafından teşhis edildi.

Sevgi Çiçek’in sudan çıkartılırken cesedinde ceplerinde taşlar çıktığı öğrenilirken, Çiçek’in ceplerine taşları suda ağırlık yapması ve dibe batırması için koyduğu şeklinde değerlendirilirken, cesedin otopsi için DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldüğü bildirildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Enne, bana, mezar, olacak, diye, not, bıraktı,, cesedi, orada, bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv