Haber Detayı
21 Ekim 2017 - Cumartesi 15:47 Bu haber 382 kez okundu
 
Emet-Tavşanlı Karayoluna 7 ay sonra acil tamir ödeneği
Geçtiğimiz Mart ayında Emet-Tavşanlı karayolu üzerinde meydana gelen heyelan nedeniyle bozulan yolun tekrar tamir edilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğünden acil yapım ödeneği çıkarıldığı bildirildi.
Gündem Haberi


Emet-Tavşanlı yolu üzerinde Günlüce Köyü Sarıyer mevkii yakınlarında meydana gelen heyelan nedeniyle bozulan yol için 7 ay sonra acil tamir ödeneği çıkarıldığı bildirildi. Konuya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, söz konusu yol üzerinde ağır geçen kış şartları nedeniyle yaşanan derin toprak kayması neticesinde, gerekli yol güvenliklerinin alınarak trafiğin eski yola aktarıldığını hatırlattı.  Kavuncu, söz konusu yolun yaklaşan kış ayları nedeniyle tekrar trafiğe açılması için yaptıkları görüşmeler neticesinde Karayolları Genel Müdürlüğünden acil yapım ödeneği çıkartılarak, onarım onayının alınmasını sağladıklarını ifade etti.

Yoldaki heyelana ait jeolojik ve jeoteknik etütlerin yapıldığını aktaran Milletvekili Kavuncu; “Heyelan önleme ve ıslah çalışmalarına yönelik uygulama projesi tamamlandı. Heyelanın oluştuğu yol kesiminde güzergah yarma tarafına ötelenerek kazıklı tutucu yapılmak suretiyle yolun stabilizesini sağlayacak ve heyelan eden dolgu kaldırılacaktır. Heyelan önleme ve ıslah çalışmalarına yönelik imalat işlerinin yapımına başlanıldı. Çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanmasını öngörüyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Emet-Tavşanlı, Karayoluna, 7, ay, sonra, acil, tamir, ödeneği,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv