Haber Detayı
05 Kasım 2017 - Pazar 18:05 Bu haber 663 kez okundu
 
Dolmak üzere olan OSB'lerimizde 12 bin 257 kişi çalışıyormuş
AK Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı Kütahya’da bulunan 4 Organize Sanayi Bölgesinin son yıllardaki yatırımlarla büyük ölçüde dolduğunu belirterek, 4 OSB’de toplam 12 bin 257 kişinin istihdam edildiğini bildirdi.
Ekonomi Haberi


Kütahya’da bulunan Organize Sanayi Bölgeleri için doluluk oranları ve yatırımcı bekleyen parseller için bir açıklama yapan Milletvekili M. Şükrü Nazlı, ilçeler dahil Kütahya’nın merkezde iki adet, Tavşanlı ve Gediz ilçelerinde birer adet sahip olduğu 4 OSB’de büyük oranda doluluğun yakalandığını ifade etti.  OSB’lerle ilgili son rakamları paylaşan Milletvekili Nazlı, 4 OSB’de şu anda 12 bin 257 kişinin istihdam edildiğini bildirdi. Nazlı açıklamasında, “Kütahya’mızın istihdam yükünü çeken Organize Sanayi Bölgelerimiz son yıllardaki yatırımlar ile büyük oranda dolmuş oldu. Şimdi daha büyük bir yola girdik. Yeni girişimlere yer sağlayacak ve görülmemiş avantajlarla büyük yatırımcıları çekecek olan Zafer OSB. şehrimiz tarihinin en büyük projesi olacak. Türkiye’nin her bölgesinden girişimcilerimizi şehrimize davet etme çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.

Milletvekili M. Şükrü Nazlı’nın paylaştığı rakamlara göre OSB’lerimizde son durum şu şekilde oluşuyor:

Kütahya 1. OSB : 7 bin 454 kişi istihdam ediliyor. 118 parsel dolu, 3 parsel yatırımcı bekliyor. 1. OSB’de 85 firma üretim yapıyor. 3 firmanın inşaatı devam ediyor, 23 proje aşamasında olan firma var.

Kütahya 2. OSB : Bin 135 kişi istihdam ediliyor. 2. OSB’de 38 parselin 38’de dolu, 13 firma üretim yapıyor. 2. OSB’de 6 firmanın inşaatı sürüyor ve 19 firman proje aşamasında.

Tavşanlı OSB : 2 bin 939 kişi istihdam ediliyor.  Tavşanlı OSB’de 28 parsel dolu, 9 parsel boş. Burada da 13 firma üretim yapıyor. Tavşanlı OSB’de 5 firmanın inşaatı sürerken 1 firma da proje aşamasında.

Gediz OSB : 729 kişi istihdam ediliyor. Gediz OSB’de 36 parsel dolu, 10 parsel boş. Gediz OSB’de 18 firma üretim yapıyor. Burada 2 firmanın inşaatı sürerken, 3 firma da proje aşamasında.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Dolmak, üzere, olan, OSB'lerimizde, 12, bin, 257, kişi, çalışıyormuş,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv