Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 10:47 Bu haber 1050 kez okundu
 
CHP Milletvekili Ali Fazıl Kasap'tan alışılmadık taahhüt
Kütahya siyasi tarihinde CHP’den 41 yıl sonra Milletvekili seçilerek meclise girmeyi başaran Dr. Ali Fazıl Kasap, seçim öncesi alışık olunmayan yazılı bir taahhütname yayınlayarak nasıl bir milletvekili olacağını Kütahyalılar ile paylaştı. Kasap, yayınladığı beyannamede, hangi partiden olursa olsun Kütahya sevdalısı millet temsilcileriyle koordineli bir biçimde çalışacağını, Kütahya menfaatine olan her proje, çalışma ve etkinlikte iş birliği içerisinde olacağını kamuoyuna taahhüt etti.
Siyaset Haberi


Kütahya’dan 1977’den bu yana CHP adına ilk kez milletvekili seçilerek meclise gitmeyi başaran Dr. Ali Fazıl Kasap, seçimden bir gün önce kamuoyuna yayınladığı bir taahhütname ile milletvekili seçilirse sergileyeceği duruşu ifade etmişti. Kasap, beyannamesinde, Kütahya  menfaati için ne faydalı olacaksa, siyasi parti gözetmeksizin birlikte çalışmaya hazır olduğunu kaydetmişti.

Ali Fazıl Kasap taahhütnamesinde şunları dile getirdi:

“Arkadaşlarım, dostlarım, kıymetli hemşerilerim,

Sizler Kütahya’da yaşayan herkes gibi Kütahya’mızın kayıplarını, hak mağduriyetlerini, sorun ve sıkıntılarını biliyorsunuz. Yıllardır vaad edilip yapılmayanları, geciktirilen hizmetleri biliyorsunuz. Bunları tekrar hatırlatmadan yarınlara nasıl bir perspektifte baktığımızı sizlere kısaca anlatmak isterim.

Kütahya’da siyaset maalesef olumsuz anlamda ayrışmış olduğundan dolayı, Kütahya temel göstergelerde çevre illerin ve bazı durumlarda da Türkiye ortalamalarının altına düşmüştür.

Dışlayıcı ve ayrıştırıcı kurumsal yapılar inşa ederek bir yere varılması mümkün değildir. Kütahya’nın beyin göçü ile nitelikli ara eleman göçünü durduran, teknoloji kullanımını artıran, rekabetçi ve yüksek katma değer üreten bir ekonomiye ihtiyacı vardır. Kütahya’da israf ekonomisi yoksulluğu derinleştirmekten öteye geçememektedir. Büyümeye rüzgar sağlayacak yatırımlar için uygun bir iklim yaratılmamıştır.

CHP olarak bizler, emekliden, esnaftan, çiftçiden, üretenden ve tüm yoksullardan yana olan bir gelecek amaçlamaktayız. Rant ekonomisinin yerine, büyüme ve gelir adaleti programını uygulayarak toplumun tüm kesimlerine nefes aldıracağız.

Bir yandan makroekonomik dengeleri gözetecek ve istikrar sağlayacak, diğer yandan da Kütahya’nın ihtiyacı olan kalkınmacı atılımı gerçekleştireceğiz. Bölüşümde adaleti sağlayacağız, mali dengeyi gözeteceğiz, teknoloji yoğun üretime odaklanan ve çağın fırsatlarını kullanan yeni bir ekonomik yapı oluşturacağız. Kütahya’da ticaret hacminin genişletilmesi ve komşu illerle ekonomik gelişme farkının giderilmesini sağlayacağız. İhracatta yüksek ve orta ileri teknoloji yoğunluğuna sahip ürünlerin payının artırılması için ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ’nin etkin yönetimini masaya yatıracağız.

Kültür miraslarımıza ve değerlerimize sahip çıkacağız.

Bu bağlamda,

Yeni dönemde hangi partiden olursa olsun milletvekili seçilecek Kütahya sevdalısı millet temsilcileriyle koordineli bir biçimde çalışacağımızı,

Kütahya menfaatine olan her proje, çalışma ve etkinlikte iş birliği içerisinde olacağımızı,

Kütahya’nın sosyal, ekonomik, tarım, hizmet ve turizm potansiyelinin harekete geçirilip, kalkınmasının önündeki engelleri kaldıracağımızı,

Kişisel menfaatimiz için değil, Kütahya menfaati için yorulmadan koşacağımızı,

Periyodik olarak hemşerilerimize etkinlik karnemizi sunacağımızı

TAAHHÜT EDERİM.”

CHP, Kütahya’dan sonra 10 ilde daha uzun yıllar sonra vekil çıkarmayı başardı

Hatırlanacağı gibi seçimlerde CHP, uzun zamandır milletvekili çıkaramadığı Adıyaman, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Nevşehir, Şanlıurfa ve Yozgat’ta, birer milletvekili çıkarmayı başarmıştı. Elazığ’da ise Saadet Partisi’nin aldığı yüzde 3.4’lük oy ittifak gereği yüzde 10.6 oy alan CHP’ye eklenmiş, bu sayede CHP, 40 yıldan fazladır milletvekili çıkaramadığı Elazığ’dan da bir milletvekili meclise göndermişti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: CHP, Milletvekili, Ali, Fazıl, Kasap'tan, alışılmadık, taahhüt,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv