Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 10:47 Bu haber 643 kez okundu
 
Belediye Başkanı Alim Işık, yapacakları çalışmalarla Kütahya'yı şaşırtacaklarını söyledi
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, kentte görev yapan gazetecileri ağırladığı ziyaret programında yaptığı konuşmada, yapacakları çalışmalarla Kütahya’yı şaşırtacaklarını söyledi.
Gündem Haberi


Kütahya Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ve üyeleri Kütahya Belediye Başkanlığına seçilen Alim Işık’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Işık, Cemiyet Başkanı Erkan Sağlam ve gazetecilere teşekkür ederek, vatandaşlara verdikleri projeleri hayata geçirmeye başladıklarını ifade etti. Işık, bundan sonra yapacakları çalışmalarla da Kütahya’yı şaşırtacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Alim Işık, seçim öncesi vatandaşlara verdikleri sözlerin yerine getirilmesi yönünde titizlikle çalıştıklarını dile getirdiği konuşmasında, “İlk etapta belediye hizmet binasında eksikliği hissedilen bayrak direği, anıt ve benzeri gibi olmazsa olmazlar ile ilgili ilk talimatımızı vererek eksikleri gidermeye başladık.

“İşe şeffaf belediyecilik ile başladık.”

Açık kapı belediyecilik anlayışını uygulamaya geçirerek, buraya gelen vatandaşlarımızın işi bitinceye kadar mesailerimize devam etmeye başladık. Önemli gördüğümüz konulardan birisi şeffaf belediyecilik olduğu için, bunun gereği olarak e-ihaleye geçtik. Geçen hafta itibariyle elektronik ortamda başlatılan ihale uygulaması sonrası artık belediyemizde kimseyle ihale konusunda görüşmeye gerek kalmadı. Vatandaşlarımız rahat bir şekilde bu ihale sistemine katılıp ihaleye girebiliyorlar.

Diğer temel vaadimiz katılımcı belediyecilikti. Bunun gereği olarak meclis üyelerinin yerel dağılımından başladık. Herkes aynı muameleyi gördü. Partilerimizin belediye meclis üyesi oranları dikkatte alınarak beş kişiden oluşan herhangi bir komisyonumuzdaki üye dağılımı 2,2,1olacak şekilde üç partiye dağıtıldı. Ayrıca, gerek Encümen toplantılarına gerek komisyon toplantılarına ve meclis toplantılılarına gündem ile ilgili sivil toplum örgütleri, vatandaşlarımız davet edilerek herkese açık bir toplantı yapılıyor ve kararlar bu yönde alınıyor.” dedi

“Önümüzdeki günlerde projelerimiz meclisten geçirilerek yavaş yavaş uygulamaya konulacak.”

Sözlerinin devamında düşündükleri projeleri yavaş yavaş uygulamaya geçirdiklerini aktaran Başkan Işık, önümüzdeki günlerde vaatte bulunduk projelerin meclisten geçirilerek yavaş yavaş uygulamaya konulacağını söyledi. İlk meclis gündemlerinde birkaç sosyal sorumluluk projesi ile dışarıdan gelen öğrencilerin ikametlerini Kütahya’ya aldırmaları doğrultusunda onlara yapılacak ödemelere yönelik gündemin görüşüleceğini kaydeden Başkan Işık, “Genç nüfusun artması konusunda önemsediğimiz projeler arasında e-İmal projemizde 2019 yılı içerisinde önemsediğimiz projeler arasında ve bu yıl içeresinde tamamlamayı planlıyoruz. Bu projenin bütçesi açık imal bütçesi olarak planlanmıştır. 410 milyon TL gelire karşılık 540 milyon TL’lik bir gider ile çalışıyoruz. İlk sözlerden birisinin gereği olarak, herkes bütçeye göre çalışmalar yapacak, gelir arttırıcı kaynaklar neler ise bize getirecek ve yılsonunda ise, denk bütçeye dönüştürüp 2020 yılında Kütahya için harcamalar yapalım istiyoruz. Kütahya için yapılacak çok işimiz var. Hizmetlerimizle şaşırtacağız ve şaşırtmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Belediye, Başkanı, Alim, Işık,, yapacakları, çalışmalarla, Kütahya'yı, şaşırtacaklarını, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv