Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 16:32 Bu haber 612 kez okundu
 
Başkan Erdoğan AK Parti'nin 40 ilde adayını açıkladı. Aralarında Kütahya yok
AK Parti Genel Başkanı ve Başkan R. Tayyip Erdoğan partilerinden 40 il için yerel seçimlerde aday olacak isimleri açıkladı. Başkan Erdoğan, Kütahya için aday olacak ismi es geçti.
Siyaset Haberi


AK Parti’nin yerel seçimlerde yarışa gireceği 40 ilin adayları AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Kütahya kamuoyunun da merakla beklediği belediye başkanı adayları arasında Kütahya’nın adayı ise açıklanmadı.

İsimleri zikredilen belediye başkanı adaylarında, bazı illerin mevcut belediye başkanlarıyla yola devam edildiği görülürken, partinin prensip kararı olmasına rağmen bazı illerde de il başkanlarının belediye başkanı adayı olarak gösterilmesi dikkati çekti. Kütahya için mevcut Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu veya partinin İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın isminin Başkan Erdoğan tarafından açıklanmaması, siyasi kulislerde Kütahya için belirsizliğin devam etmesi olarak görüldü.

Kütahya için MHP ile ittifak mı yapılacak?

Özellikle belediye başkanlığı için hayli istekli olduğu bilinen Ali Çetinbaş’ın isminin ilk 40 ilin adayı arasına girememesi Çetinbaş’ın ilerleyen dönemde belediye başkanlığı adaylığı için şansının az olduğu şeklinde değerlendirilirken, mevcut Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nu da tekrar aday göstermeyen partinin Kütahya’da MHP ile ittifaka girebileceği ihtimalini akla getiriyor.

Partinin Kütahya’da nasıl bir strateji izleyeceği ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başkan, Erdoğan, AK, Parti'nin, 40, ilde, adayını, açıkladı., Aralarında, Kütahya, yok,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv