Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 12:01 Bu haber 557 kez okundu
 
Başkan Işık, Kentsel Dönüşüm için mahallelilere bilgi vermeye devam ediyor
Kütahya Belediyesi, Osmangazi ve Vefa Mahallelerinden başlattığı Kentsel Dönüşüm çalışmaları bilgilendirme toplantılarına Sultanbağı ve Börekçiler Mahallelerinde devam etti.
Gündem Haberi


Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK,  Kütahya Belediyesinin Kentsel Dönüşüm çalışmaları bilgilendirme toplantısı kapsamında Necmettin Erbakan Lisesinde Vefa Mahallesinde oturan hak sahipleri ile,  Pazartesi Pazaryerinde düzenlenen toplantıda Osmangazi Mahallesinde oturan hak sahipleri ile, son olarak Sultanbağı ve Börekçiler Mahallelerinde ikamet eden hak sahipleri ile Osman Akdaş Düğün Salonunda bir araya geldi.

İlgili mahallelerde karşılıklı istişarelerde bulunulan ziyaretlerde, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, vatandaşlara Kentsel Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan  Işık, söz konusu mahallelere geçtiğimiz Temmuz ayında yaptığı ziyaretlerde, Kurban Bayramı sonrası mahalleleri tekrar ziyaret edeceğini dile getirmiş ve söz konusu ziyaretlerde Kütahya Belediyesi tarafından hak sahiplerine Kentsel Dönüşümle ilgili birer talep formu dağıtılmıştı. Bu kapsamda dönüşüm taleplerini formla bildiren hak sahiplerine bilgi aktaran  Başkan Işık, taleplerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ilgili Genel Müdürlük ve ilgili kurumlar ile görüşülüp değerlendirildikten sonra çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Ziyaretlerde Başkan Işık, hak sahibi hemşehrilerini dinleyip, sorularını yanıtlarken, ziyaretlere Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, İlyas Bahar, Abdullah Damcı, Murat Arık, Fatih Gölgeli, Ali İhsan Ertaş ile Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri eşlik ettiler.

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Başkan, Işık,, Kentsel, Dönüşüm, için, mahallelilere, bilgi, vermeye, devam, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv