Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 15:10 Bu haber 879 kez okundu
 
Aslanapa'daki yanmış cesetler için 2 kişi tutuklandı
Aslanapa ilçesi yakınlarında yanan otomobilde bulunan cesetlerin alacak verecek meselesi yüzünden cinayete kurban gittikleri ortaya çıktı. İddialara göre, araç içinde yanmış şekilde bulunan 37 yaşındaki Kamil Çolak ile 17 yaşındaki yeğeni Serkan Sarı'nın tüfekle öldürüldükten sonra otomobile konularak yakıldıkları öne sürüldü.
Asayiş Haberi


Geçtiğimiz 2 Aralık'ta Aslanapa ilçesine bağlı Örenköy yakınlarında yanan 43 RE 791 plakalı otomobil içerisinde Kamil Çolak ile 17 yaşındaki yeğeni Serkan Sarı'nın yanmış cesetlerinin bulunması olayıyla ilgili olarak, dayı yeğeni öldürmekle suçlanan 55 yaşındaki Nurettin Y. ile oğlu 20 yaşındaki Mehmet Ali Y.’nin tutuklandığı bildirildi. Olaya karışan 38 yaşındaki Bilal Ç.’nin adli kontrol kararıyla serbest kaldığı kaydedilirken, cinayetlerin küçükbaş hayvan alım satımından ortaya çıkan alacak verecek meselesi nedeniyle işlendiği ileri sürüldü.

 

İddialara göre Nurettin Y., öldürülen Kamil Çolak'a 32 bin liraya küçükbaş hayvan sattı. Bilal Ç. de Kamil Çolak'a kefil oldu. Kamil Çolak, borcunu ödemedi. Bunun üzerine Bilal Ç. Kamil Çolak'ı akşam saatlerinde çalıştığı işyerinin şantiyesine çığırdı. Kamil Çolak da buluşma yerine yeğeni Serkan Sarı ile birlikte geldi.

 

Kamil Çolak, şantiyede Bilal Ç., Nurettin Y. ve oğlu Mehmet Ali Y. ile 32 bin lira parayı ödemediği için tartıştı. Nurettin Y. ile oğlu Mehmet Ali Y., Kamil Çolak ve Serkan Sarı'yı tüfekle ateş ederek öldürdü. Cesetleri otomobile koyan baba-oğul, şantiye yakınlarında benzin dökerek içerisinde cesetlerin bulunduğu otomobili ateşe verdi.

 

Sorgulamalarında suçlamaları kabul etmeyen 3 zanlılardan adliyeye sevk edilen Nurettin Y. ile oğlu Mehmet Ali Y.’nin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı, Bilal Ç.’nin ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı ifade edildi. Tutuklanan baba-oğulun Kütahya E Tipi Cezaevi'ne götürüldüğü bildirildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Aslanapa'daki, yanmış, cesetler, için, 2, kişi, tutuklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv