Haber Detayı
13 Haziran 2020 - Cumartesi 18:40 Bu haber 460 kez okundu
 
Altıntaş Zafer OSB'ye ilk büyük yatırımcı geldi
Kütahya ekonomisi için büyük önem arz eden ve büyük ölçekli yatırımcıların gelmesi noktasında ilimizin bel bağladığı en büyük seçenek olan Altıntaş Organize Sanayi Bölgesine, ilk büyük yatırımcı için yer tahsisi yapıldı. İlk etapta 500, 5 yıl sonunda ise toplamda 2 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Altıntaş Zafer OSB’ye 50 milyon dolarlık yatırım yapacak.
Ekonomi Haberi


Büyük yatırımcı noktasında ilimizin bel bağladığı en büyük seçenek olan Altıntaş Zafer OSB’ye ilk büyük yatırımcı için yer tahsisi yapıldı. Bölgeye 50 milyon tutarında yatırım yapacak olan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için 534 bin m2 alan tahsis edildi. Burada kurulacak fabrikanın ilk etapta 500, 5 yıl sonunda ise 2 bin kişiye istihdam sağlayacağı ifade ediliyor.

Zafer OSB'de faaliyete geçecek olan Güneş Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, otomotiv, beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörüne yönelik plastik enjeksiyon ile parça üretimi ve montajı yapıyor. Firma, 1984 yılında Kasımpaşa’da kurulmuş olup plastik sektörüne fabrikasyon olarak 1997 yılında giriş yapmıştır. Firmanın Gebze’de ve Eskişehir’de toplamda 2 tesisinde “Ürün Geliştirme Birimi”, “Kalıphane”, “Montaj Bölümü”, “Kalite ve Kontrol Laboratuvarları”, “Eğitim Sahası” ve “2 Kabinli Tam Otomasyonlu Boyahane” bulunmaktadır.

Konu hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Firmanın Eczacıbaşı-Vitra ile Vitrifiye Sektörüne Kalıp, Plastik Parça ve Alt Montaj Hizmetleri

Arçelik - LG Klima İşletmesine Plastik Parça ve Alt Montaj Hizmetleri,

Hyundai İ10 ve İ20 Modelleri için Parça Üretimi,

Farba Firması için Toyota, Ford, Volkswagen ve Mercedes Projelerinde kullanılmak üzere Çeşitli Far ve Arka Stop Parçaları Üretimi,

Başta OKKA Ailesi Olmak Üzere Çay ve Kahve Makineleri, Elektrikli Süpürge ve Diğer Küçük Ev Aletleri Alanında Arzum Firması için Tasarımdan İmalata Projelerini yürüttüğünü bildirdi.
 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Altıntaş, Zafer, OSB'ye, ilk, büyük, yatırımcı, geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv