Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 11:07 Bu haber 1173 kez okundu
 
Alt geçitler için tünelin ucundaki ışık göründü
Tüm Kütahya’nın biran evvel bitirilmesini istediği kent merkezindeki bat-çık’lar için son viraja girildi. Atatürk Bulvarındaki bat-çık’ta çalışmaların bu ay sonunda tamamlanması umulurken, 31 Aralık itibarıyla müteahhitten işi teslim etmesinin istendiği bildirildi. Sanayi alt geçidinde ise, işin Ocak ayı içinde teslim edilmesi için firmaya gerekli ikazın yapıldığı ifade edildi.
Gündem Haberi


Kent merkezinde devam eden bat-çık çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Milletvekili İshak Gazel, bat-çık’ların biran önce tamamlanması için gerekirse 7 gün 24 saat çalışılması gerektiğini söyledi. Belediye Başkan yardımcısı Murat Arık ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ile çalışmaları inceleyerek firma yetkililerinden bilgiler alan Milletvekili Gazel, “Geçitlerde daha fazla gecikmeye tahammülümüz yok!” dedi.

Atatürk Bulvarındaki geçidin Aralık ayı sonunda, Sanayi geçidinin ise Ocak ayı içinde trafiğe açılacağını ifade eden Milletvekili İshak Gazel, “Sanayi alt geçidimiz için yüklenici firmanın yetkilisine gerekli ikazımızı yaptık. Ocak ayı içinde ilk araç geçişimizi yapacağız. İnşallah Kütahya’mıza çok güzel bir alt geçit kazandırmış olacağız. Çevresel faktörlerden kaynaklanan bazı olumsuzluklar oldu, ama onlar da aşıldı. İnsanlarımız güven içinde alt geçidimizden faydalanacak, gelinen son aşamada tren yolunun diğer yarısında asfalt ve çevre düzenlemesi bitti.” şeklinde konuştu.

Atatürk Bulvarındaki geçitte devam eden çalışmaları inceleyen ve burada da geçit hakkında konuşan Milletvekili Gazel, “Görüyoruz ki tünelden ışık gözükmüş. Buradaki geçitte beton atılmış ve afsalt kalmış. Müteahhidimizin söz verdiği üzere en geç 31 Aralık 2017 tarihinde  burayı teslim edecek. Aralık sonu itibarıyle inşallah buradan araçlarımızla geçeceğiz.” diye konuştu.

Geçitlerde meydana gelen gecikmelerin çevresel ve zeminsel nedenlerde yaşandığının altını çizen İshak gazel, gecikmelerin olabilecek en kısa sürede çözüldüğünü kaydederek, “Sabrın sonu selamettir. Geçitlerdeki çalışmalar gerekirse 7 gün 24 saat sürmeli. Daha fazla gecikmeye tahammülümüz yok.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Alt, geçitler, için, tünelin, ucundaki, ışık, göründü,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv