Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 13:14 Bu haber 778 kez okundu
 
Alim Işık: "Kütahya'ya hizmet noktasında herkesin katkısını alacağız."
MHP’den Kütahya Belediye Başkanı adayı olan Alim Işık, yaptığı açıklamada yerel seçimlerde Kütahya Belediye Başkanı olarak seçilmesi halinde Kütahya'ya iktidar veya muhalefet hizmet yarışı içinde bulunmuş herkesle bir araya gelerek, ortak ya da benzer projeleri revize ederek Kütahya’nın hizmetine sunma düşüncesi içinde olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi


Yerel seçimler ve ortaya çıkacak muhtemel Kütahya Belediye Başkanlığı sonucu hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Kütahya Belediye Başkanı Adayı Prof. Dr. Alim Işık, seçildiği takdirde Kütahya'yı Türkiye'nin tercih edilen, huzurlu, güvenilir ve yatırım yapılabilecek ilk 5 ili arasına sokmayı hedeflediklerini belirtti.

Işık, seçim periyodunda mümkün olduğunca Cumhur İttifakı anlaşmasına uyarak çalışmalarını yürüteceklerini kaydederek, Kütahya'ya hizmet etme arzusuyla aday olduğunun altını çizdi.

“Kütahya'ya hizmet noktasında herkesin katkısını alacağız.”

"Bizim sevdamız Kütahya.” Diyen Alim Işık, “Bu çerçevede Kütahya'da herkesin katkısını alacak, iktidar muhalefet ya da geçmişte bu şekilde hizmet yarışında bulunmuş olan herkesle bir araya geleceğim. Sonuçta kime nasip olursa 1 Nisan tarihinden itibaren o arkadaşlarımız da ellerindeki her türlü projenin belediyemize ulaştırılması ve birlikte yeniden bir araya gelerek ortak ya da benzer projelerin birlikte revize edilip Kütahya'mızın hizmetine sunulması konusunda onlara da çağrıda bulunacağım." şeklinde konuştu.

Açıklamasının devamında “Kimseyle alıp veremediğimiz olmadı, olmayacak” ifadesini kullanan Alim Işık, “Emanet bize devredilirse ana hedefimiz, Kütahya'mızı Türkiye'nin tercih edilen, huzurlu, güvenilir ve yatırım yapılabilecek ilk 5 ili arasına sokmak olacaktır. Bunu çok önemsiyoruz. Çünkü Kütahya'nın potansiyeli buna çok müsait. Bulunduğu coğrafi konum ve sahip olduğu hazineleri ile birlikte bunu hak ettiği bir il olarak düşünüyoruz. Geçmişte bazı vesilelerle bu gerçekleşmemiş olabilir ama hiçbir zaman gerçekeleştirilemeyeceği anlamına gelmez." dedi.

Sosyal medya hesabımızın sorusuna da ezici Çoğunluk Alim Işık diyor

MHP Belediye Başkanı Adayı Alim Işık’a seçim çalışmaları çerçevesinde ziyaret ettiği noktalarda Kütahyalı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösteriliyor. Haber sitemizin takipçilerinin şahit olduğu gibi, sosyal medya sayfamızdan da, “1 Nisan 2019'da Kütahya Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?” şeklinde yönelttiğimiz soruya, yaklaşık 500 yorum yaparak ilgi göstermiş durumda. AK Parti Belediye Başkanı Adayı Av. Sami Kutlu ve MHP Belediye Başkanı Alim Işık’ ı oylamaya sunduğumuz soruya, ezici bir çoğunlukla halkın Alim Işık’ı tercih ettiği görülüyor.

Öte yandan, Kütahya için belediye başkanlığı adaylığı konusunda, İyi Parti ve CHP kanadından şu ana kadar net aday açıklanmamış durumda.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Alim, Işık:, "Kütahya'ya, hizmet, noktasında, herkesin, katkısını, alacağız.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv