Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 16:01 Bu haber 600 kez okundu
 
Akkent'e Bisiklet Yolu, sırada FSM var
Akkent Mahallesinde yapımı devam eden yürüyüş ve bisiklet yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, bisiklet yolu için sırada FSM Bulvarının olduğunu söyledi.
Gündem Haberi


Akkent Mahallesinde yapımı devam eden bisiklet yolu için yerinde incelemelerde bulunan Başkan Saraçoğlu, belediye olarak daha yaşanabilir bir Kütahya için çalıştıklarını ifade etti. Bu çerçevede Kütahya’nın geldiği noktayı farklı bir boyuta taşımak istediklerinin altını çizen Başkan Saraçoğlu, bu kapsamda imar planına uygun cadde ve sokaklarda bisiklet yolu çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Kütahya'da yaşayanları bisiklet kullanmaya davet ettiklerini söyleyen Saraçoğlu;  “İl sınırları içerisinde bulunan tüm mahallelere dokunarak farklı yaşam alanları yaratmaya devam ediyoruz. Kütahya Belediyesi olarak şehrimize spor ve yürüyüş alışkanlığı kazandırmak için yaptığımız Akkent mahallesi Bisiklet yolu için boyama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Başkan Kamil Saraçoğlu, Akkent Mahallesi Bisiklet yolu haricinde Fatih Sultan Mehmet Bulvarında OEDAŞ’ın yürüttüğü elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışması sonrası burada da bisiklet yolu yapım çalışmalarına başlayacaklarını kaydederek, araç sürücülerinin de bisiklet kullanıcılarına daha fazla hassasiyet göstermesini istedi.

Başkan Saraçoğlu, açıklamasının sonunda “Daha sağlıklı ve daha güzel bir Kütahya için hep birlikte çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Akkent'e, Bisiklet, Yolu,, sırada, FSM, var,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv