Haber Detayı
30 Nisan 2018 - Pazartesi 17:37 Bu haber 980 kez okundu
 
AK Parti SKM Başkanı Musa Yılmaz; "Partimizde 43 isim milletvekili aday adayı."
AK Parti Kütahya İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Musa Yılmaz yaptığı açıklamayla, partilerine Kütahya’dan milletvekilliği için şu ana kadar 43 aday adayının müracaatta bulunduğunu bildirdi. Yılmaz ayrıca, AK Parti’de 29 Nisan olan son başvuru tarihinin yoğunluk nedeniyle 2 Mayıs’a kadar uzatıldığını da söyledi.
Siyaset Haberi


Kütahya’da erken genel seçimlere hazırlanan siyasi partilerde aday adaylığı müracaatları devam ediyor. Seçimlere ilişkin parti binasında basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kütahya SKM Başkan Musa Yılmaz, partilerinde milletvekilliği aday adaylığı için 29 Nisan olan son başvuru tarihinin yoğunluktan dolayı 2 Mayıs’a kadar uzatıldığını söyledi. Mevcut süreç içinde aday adaylık başvurularının devam ettiğini dile getiren Musa Yılmaz, “ İl Başkanlığımıza 30, Genel Merkezimize 13 tane aday adayı yani 43 başvuru var. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Türkiye'deki sıkışıklıktan dolayı 29 Nisan olan aday adalığı için son başvuru tarihi 2 Mayıs'a kadar uzatıldı. 2 Mayıs'a kadar olan süreci de hesaba katarsak, mutlaka vatandaşlarımızdan partimize teveccüh edip aday adayı olan arkadaşlarımız da olacaktır.” dedi.

“Seçimlere en hazırlıklı parti her zaman olduğu gibi AK Parti.”

50 kişilik SMK ekibi ile seçim çalışmalarına start verdiklerini ifade eden Yılmaz, 24 Haziran'da gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için her zaman olduğu gibi en hazırlıklı partinin AK Parti olduğunu dile getirdi.

Yılmaz; “Bu bizler için sıradan bir olay. Bizim herhangi bir talebimiz ve isteğimiz olmamasına rağmen partimizin ilgili kurumları bu seçiminde bizim riyasetimizde yürütülmesine karar verdi. Ben de hızlı bir şekilde 50 kişiden oluşan bir SKM ekibini oluşturdum. Görev dağılımını da yaptığımız toplantıda sundum. Arkadaşlarımız büyük bir cesaret ve heyecanla görevlerini kabul ettiler" diye konuştu.

“Halkımızın hassasiyetlerini ve değerlerini göz önüne alan bir propaganda takvimi izleyeceğiz.”

Seçim kampanyasında halkı rahatsız edecek bir propaganda yapılmayacağının altını çizen Başkan Musa Yılmaz, "Seçim süreci çok kısa ve bir anlamda da çok uzun bir süreç olacak. Araya Ramazan ayının karışmasıyla birlikte halkımızın hassasiyetlerini ve değerlerini göz önüne alan bir propaganda takvimi izleyeceğiz. Biz hiçbir dönemde Kütahya halkını tedirgin eden, vatandaşımızın istemediği bir söylem ve görselle seçimlere gitmeyiz.” Şeklinde konuştu.

“Temayül Yoklaması 5 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.”

Partilerinden belirlenecek kesin milletvekili adayları için temayül yoklamasına gideceklerini aktaran Musa Yılmaz yoklamanın 5 Mayıs Cumartesi günü eski kapalı spor salonunda mevcut milletvekilleri haricindeki aday adayları için yapılacağını ifade etti. Yılmaz, “Burada bütün adayların bulunduğu tercihli bir kodlama sistemi olacak ve bin 500'ün üzerindeki arkadaşımız 5'i geçmemek üzere tercih yapacak. Genel Merkezimizden genel koordinatörlerimizde bu tercihleri götürecek ve Genel Merkez'de sonuca varılırken bunlar bir kriter olarak önlerine konulacak. Bu süreci de böyle tamamlayacağız.” diye konuştu.

“Bugün ülkede devrim hayalleriyle gezen insanların bile kıskandıkları lider Recep Tayyip Erdoğan'dır.”

Konuşmasının sonunda, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dünya lideri olduğunu kaydeden,  Başkan Yılmaz, "Bugün ülkede devrim hayalleriyle gezen insanların hayallerinde bile kıskandıkları lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bunların elinde böyle bir lider olsa inanın dünyayı yerle bir ederler. Ama bu lider Anadolu'nun bağrından yetişmiş ve bu toplumu silah zoruyla değil, demokratik seçimlerle 16 yılda neredeyse 15 seçim yaparak, tamamen demokratik usulleri kullanarak halktan aldığı güçle toplumu dönüştürmüş ve geliştirmiştir. Halkımız bunun kıymetini bilecektir.

“Milletvekillerinin tamamını almayı düşünüyoruz.”

Bir ittifakla seçime gidiyoruz. Milletvekillerinin tamamını almayı düşünüyoruz ve Kütahya halkının ferasetini biliyoruz. Bu Türkiye Genelinde de böyle olacaktır. Kurulan oyunlar yapılan anlaşmaların ve çalışmaların bir netice vermeyeceğine çok inanıyoruz. 1970 yıllarda devrimciler samanlıklara saklanıyordu. Devrim hayaliyle gezenler şimdi ya tankların ya da lüks rezidansların gölgesinde saklanıyor. Bunlara bu fırsatı asla vermeyeceğiz. Burada 50 kişilik ekip olarak tam kadroyla ve tüm teşkilatlarımızla ciddi bir çalışma yürütüyoruz" dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, SKM, Başkanı, Musa, Yılmaz;, "Partimizde, 43, isim, milletvekili, aday, adayı.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv