Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 13:00 Bu haber 431 kez okundu
 
AK Parti Milletvekili İshak Gazel; "İttifakımız kağıt üzerinde değil, millet nezdinde kurulmuştur."
24 Haziran seçimlerini değerlendiren AK Parti Kütahya Milletvekili ve Milletvekili Adayı İshak Gazel, kurdukları Cumhur İttifakının kağıt üzerinde değil millet nezdinde kurulduğunu ifade etti.
Siyaset Haberi


3 gün sonra 24 Haziranda gerçekleştirilecek olan  Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin Türkiye için son derece önemli bir seçim olduğunu söyleyen ve değerlendirmelerde bulunan Milletvekili İshak Gazel, kurdukları Cumhur İttifakının kağıt üzerinde değil, halkın nezdinde kurulduğunu belirtti. 5 benzemezler diye isimlendirilen sözde millet ittifakının 24 Haziran’da oy kaybedeceğini kaydeden İshak Gazel, “Göreceksiniz, bu ittifakın içindekiler Nasreddin Hoca’nın kedi-ciğer fıkrasında olduğu gibi ‘O senin oyunsa, benim oyum nerede’ gibi sözlerle yorum yapacaklar. Onların ittifakının tersine bizim Cumhur İttifakımız, kağıt üzerinde değil, milletimizin kendi nezdinde kurulan bir ittifaktır.” dedi.

 

“Cumhur İttifakının temeli 15 Temmuz’dur.”

Cumhur İttifakının milletimizin aklıyla ve milletin ortaya koyduğu bir süreç sonunda ortaya çıktığının altını çizen İshak Gazel,  bu ittifakın temelini 15 Temmuz’un oluşturduğuna dikkati çekti. Süreçte 7 Ağustos’ta ortaya çıkan Yenikapı ruhunun da katkısı olduğunu dile getiren Gazel, “Karşı tarafın kurmuş olduğu ittifak böyle değildir. Bakın Cumhurbaşkanı adayları bile bir değil. Her parti kendi adayıyla seçime giriyor. Ama Cumhur İttifakının tek adayı vardır. Ve adayımız Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dır.” diye konuştu.

 

 

Değerlendirmesinin sonunda, seçim süreciyle birlikte ülkemizin zorlu bir süreçten geçtiğini aktaran Milletvekili İshak Gazel, “İçeride ve dışarıda terör örgütleriyle büyük bir mücadele içindeyiz. FETÖ ile yaptığımız mücadeleler bir tarafa, yeni süreç içinde de Afrin’de Zeytin Dalı operasyonuyla PKK ve YPG’ye ağır bir darbe vurmuştuk. İnşallah yeni süreçte de Kandil ve Sincar’da PKK ve uzantılarına yapılan operasyonlarla onların ülkemize zarar vermelerinin önüne geçeceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, Milletvekili, İshak, Gazel;, "İttifakımız, kağıt, üzerinde, değil,, millet, nezdinde, kurulmuştur.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv