Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 12:46 Bu haber 499 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanlığı için aday sayısı 3 oldu
AK Parti genel merkezinin Kütahya İl Kongresinde başkanlık için tek adayla seçime gidilmesini karar almasına rağmen, başkanlık isteyen aday sayısı 3’e çıktı. Mevcut başkan Ali Çetinbaş’ın yanı sıra eski Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz ve Hasan Cura da başkanlık için biz de varız dediler.
Siyaset Haberi


AK Parti’de genel merkezin Kütahya İl Kongersine tek adayla gidilmesi noktasında aldığı karar rağmen başkanlık için 2 aday daha ortaya çıkarak adaylıklarını açıkladı. Genel merkezin üzerinde mutabık kaldığı mevcut başkan Ali Çetinbaş’ın yanı sıra, kongrede başkanlık için adaylıklarını eski Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz ve Hasan Cura da açıkladı. Ortaya çıkan bu isimlerden sonra  birkaç ismin daha başkanlık için adaylıklarını açıklaması beklenirken, başkanlık konusunda partinin genel merkezinin şimdi ne yapacağı konuşulmaya başlandı.

Mevcut durum karşısında partinin genel merkezi açısından Ali Çetinbaş’ın en güçlü aday olarak öne çıktığı görülürken, 20 Ocak’ta yapılacak kongre için adayların AK Parti genel merkezine çağrıldıkları da elen bilgiler arasında.

Mevcut durumda başkanlık konusunda adayların teke indirilememesi söz konusu olursa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il kongresi için Kütahya’ya gelme durumunun iptal edilebileceği de belirtiliyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, İl, Başkanlığı, için, aday, sayısı, 3, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv