Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 15:28 Bu haber 1034 kez okundu
 
AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, Kütahya Şehir Hastanesinin yakın zamanda tamamlanacağını söyledi
Kütahya Şehir Hastanesi inşaatında çalışmaları inceleyen AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, hastane ile ilgili tüm teknik problemlerin aşıldığını kaydederek, inşaatın 350 işçi ile çok hızlı ilerlediğini ve hastanenin yakın zamanda tamamlanacağını ifade etti.
Gündem Haberi


Kütahya Şehir Hastanesi inşaatında çalışmaları inceleyen AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, “Herhangi bir problemimiz yok. Bunu manipüle etmek isteyenler olabilir. Görünen köy kılavuz istemez. İnşaat çok hızlı ilerlemiş durumda ve ilerlemesi devam ediyor. İnşallah yakın zamanda tamamlanacaktır” dedi.

“Vatandaşlarımız merak ediyor, çalışmaları görmek, denetlemek ve vatandaşlarımıza göstermek için buradayız.”

Hastane konusunda vatandaşların merakını gidermek ve çalışmaları göstermek amacıyla şantiyeye geldiklerini aktaran Ceyhun, “Biz AK Parti İl Yönetimi olarak şantiyeyi ziyaret edip, çalışmaları yerinde görmek istedik. Çünkü vatandaşlarımız şehir hastanesi ile ilgili gelişmeler neler? Başladı mı? Yürüyor mu? merak ediyorlar. Bizde hem bunu yerinde görmek, denetlemek ve aynı zamanda da vatandaşlarımıza göstermek istedik.

“Şu anda 300’e yakın işçi burada, 50’ye yakın işçi de Yoncalı’daki Fizik Tedavi Hastanesinde çalışmalara devam etmektedir.”

Bildiğimiz gibi Korona virüs krizinden geçiyoruz. Bu süreç içerisinde burada alınan tedbirlerden biz çok memnun olduk. Gerçekten tüm tedbirlere uyuluyor. İşçilerin çalışma mesafeleri korunuyor. Bunlara rağmen yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Şantiyeyi dolaştık güzel bir çalışma var, yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu anda 300’e yakın işçi şantiye çalışmaya devam ediyor. Bu sayı daha da artacak. 50’ye yakın işçi de Yoncalı’daki Fizik Tedavi Hastanesinde çalışmalara devam etmektedir. Bildiğiniz gibi burası yaklaşık 141 bin metrekare gibi çok büyük bir inşaat alanı. Tabi 38 bin metrekare ilave Yoncalı’daki Fizik Tedavi Hastanemizin bir inşaat alanı var. Toplamda 179 bin metrekarelik bir inşaat alanımız var ve her alanında çalışma yoğun bir şekilde devam ediyor.

“Buranın önümüzdeki senin sonuna doğru tamamen biteceğini düşünüyorum.”

Şükürler olsun çok hızlı bir şekilde tamamlanacağını düşünüyorum. Bir süre vermek pandemi döneminde imkansız ama inşallah bu senenin sonuna doğru belki Yoncalı’daki Fizik Tedavi Hastanesinin tamamlanmasına ilişkin adımlar gerçekleştirilebilir. Yine buranın önümüzdeki senin sonuna doğru tamamen biteceğini düşünüyorum. Dediğim gibi sonuçta karşımıza pandemide olduğu gibi karşımıza mücbir sebepler çıkabiliyor. İnşallah yakın zamanda bu pandemi krizi atlatılarak buradaki çalışmaların hızı daha da artarak en kısa sürede bu inşaatın tamamlanacağını düşünüyorum.

İnsanlarımız bazen yanlış bilgilendiriliyor. Bunlara istinaden de bu yanlış bilgi bazen sosyal medya aracılığıyla da çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Bunların önlenmesi adına biz yeterli bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz, ama bazen bunda yetersiz kaldığımız olabiliyor. Buradaki arazi çalışması zor bir alan, bununla ilgili bazı teknik problemler olmuştu, bu teknik problemlerin aşılması esnasında milletvekillerimizle birlikte biz tüm teşkilat olarak bir şekilde çözülmesi yönünde adımlar attık. Herhangi bir problem kalmamıştı. Sonra biliyorsunuz kış süreci başladı. Kış sürecinde yağışlar yüzünden mecburen çalışma yapılamamıştı. Sonrasında tam ciddi ciddi manada ful kapasite çalışma durumuna geçildiği anda malumunuz olduğu üzere, Korona virüs pandemi süreci başladı.

“Görünen köy kılavuz istemez. İnşaat çok hızlı ilerlemiş durumda, İnşallah yakın zamanda tamamlanacaktır.”

Yine de burada alınabilecek tüm tedbirler alınmış durumda ve bu salgın durumuna rağmen gerçekten yapılabilecek her çalışma yapılıyor. Biz çok memnunuz. Herhangi bir problemimiz yok. Bunu manipüle etmek isteyenler olabilir. Görünen köy kılavuz istemez. İnşaat çok hızlı ilerlemiş durumda ve ilerlemesi devam ediyor. İnşallah yakın zamanda tamamlanacaktır” şeklinde konuştu.

“Yoncalı’yı yılsonunda, genel hastaneyi ise 2021 yılı sonunda işletmeye açacak şekilde planlıyoruz.”

Çalışmalar hakkında görüşlerini ifade eden İnşaat mühendisi Remzi Karayiğit ise, “Milletimize verdiğimiz sözü tutmak için Korona virüs tedbirlerinin uygulandığı bu dönemde inşaat çalışmalarına son sürat devam etmekteyiz.” dedi.  Karayiğit, Yoncalı’daki Fizik Tedavi Hastanesini yıl sonu tamamlamayı planladıklarını, genel hastaneyi ise 2021 yılının sonunda işletmeye açacak şekle getirmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, İl, Başkanı, Sebahattin, Ceyhun,, Kütahya, Şehir, Hastanesinin, yakın, zamanda, tamamlanacağını, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv