Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 11:42 Bu haber 646 kez okundu
 
AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı
Erken Genel Seçimler için 59 kişinin Kütahya’dan milletvekili olmak için başvuru yaptığı AK Parti’de, milletvekili adaylarının belirlenmesi için temayül yoklaması yapıldı. Mevcut 4 milletvekilinin oylamaya tabi tutulmadığı yoklamada 55 isim için 951 kişi oy kullandı.
Siyaset Haberi


AK Parti Kütahya İl Teşkilatında 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri için aday belirleme sürecinin önemli temel taşlarından biri olan temayül yoklaması yapıldı. Kütahya’dan vekil olmak için 59 ismin başvuru yaptığı partide, 951 delege mevcut milletvekilleri haricinde 55 isim oy kullandı. Eski Kapalı Spor Salonunda yapılan yoklamada, koordinatör olarak AK Parti Adana Milletvekili Fatma Gül Demet Sarı tayin edildi.

Demet Sarı, yoklamanın açılış konuşmasında partilerinin Kütahya’dan 5 milletvekilinin hepsini alacağına inandığını kaydederek, “24 Haziranda Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ı hep birlikte Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Bu dönemde TBMM’de milletvekili sayısı 600 olacak. Bu bizim için çok önemli. Güçlü meclis, güçlü iktidar ve sürekli istikrar istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

“21 Mayıs tarihinde adaylarımızı belirlemiş olacağız.”

Temayül Yoklaması ve seçim süreciyle ilgili bilgiler paylaşan AK Parti İL Başkanı Ali Çetinbaş ise, teşkilatlarının aday adayı olmuş kıymetli isimleri ne kadar tanıyor, onlardan  ne bekliyor ve kendisine ne kadar yakın hissediyor vb kriterlere göre oylama yaptığına dikkati çekti. Yoklama sonuçlarının partilerinin genel merkezleri tarafından değerlendirileceğini ifade eden Çetinbaş, “Bugünden itibaren komisyon çalışmalarımız başlayacak ve 21 Mayıs tarihinde adaylarımızı belirlemiş olacağız.” dedi.

Temayül yoklamasına AK parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, AK Parti Kütahya Seçim Koordinasyonu Başkanı Musa Yılmaz, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, milletvekilleri aday adayları iştirak etti.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: AK, Parti'de, temayül, yoklaması, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv