Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 13:57 Bu haber 764 kez okundu
 
AK Parti 4 isim arasından mı seçim yapacak?
Yerel seçimlere hazırlanan AK Parti’de, 60 ilin belediye başkan adayı açıklandı. Adayı açıklanmayan iller arasında bulunan Kütahya için partinin aday seçmede zorlandığı görülürken, Belediye Başkanlığı için adaylık konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 4 ismin sunulacağı iddia edildi.
Siyaset Haberi


Yerel seçimlerde Kütahya için kimi aday göstereceği merak edilen AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 4 ismin sunulacağı ileri sürüldü. Partinin Kütahya için seçim yapmakta zorlandığı görülürken, mevcut Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, eski vekiller Hasan Fehmi Kinay, Şükrü Nazlı ve Avukat Ahmet Sami Kutlu isimlerinin Başkan Erdoğan'a sunulacağı iddia edildi.

4 isim halk anketleri ve yapılan değerlendirmelerle belirlenmiş

Siyasi kulislerde konuşulan iddiaya göre söz konusu 4 ismin kentte yapılan anketler ve değerlendirmeler sonucu şekillendiği kaydedildi. İddiaya göre, ankette 'Mevcut Başkan Kamil Saraçoğlu'nun tekrar aday olmasını ister misiniz?' sorusuna halkın yüzde 52 oranında olumlu cevap verdiği ifade edilirken, eski milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay ve Mustafa Şükrü Nazlı'nın da halk ve STK anketlerinde öne çıktığı belirtildi.

Yapılan bir başka ankette ise, eski vekiller ve Kamil Saraçoğlu dışında “Kimi başkan adayı olarak görmek istiyorsunuz?” şeklinde halka soru yöneltildiği ve Avukat Ahmet Sami Kutlu'nun isminin seçildiği ileri sürülürken, Başkan Erdoğan’a bu 4 ismin sunulacağı ve aralarından seçim yapılacağı konuşuluyor.

“Dışarıdan kimsenin beklemediği başka bir aday da seçilebilir.”

Siyasi kulislerde, söz konusu 4 isim dışında, partinin dışarıdan kimsenin beklemediği başka bir ismi de aday olarak gösterilebileceği değerlendirilirken, Başkan Erdoğan'ın, Latin Amerika seyahati sonrası kalan 21 ilin adayı içinde Kütahya’nın adayını da açıklaması bekleniyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: AK, Parti, 4, isim, arasından, mı, seçim, yapacak?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv