Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 09:37 Bu haber 1283 kez okundu
 
Ağarı Köyü taşkınlar için şimdi daha güvenli
Çavdarhisar ilçesine bağlı Ağarı Köyünde, 805 bin TL’ye mal olacak dere ıslah çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.
İlçeler Haberi


Çavdarhisar ilçesine bağlı Ağarı Köyünde yağışlı havalarda taşkınlara neden olan dere yatağında devam eden ıslah çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu ifade edildi.

Konuya ilişkin bilgiler veren AK Parti Çavdarhisar İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Yıldız, çalışmaların 1 ay içinde tamamlanacağını söyledi. Köy içinden geçen ve daha önce yaşanan taşkınlarda vatandaşların ev ve ekili arazilerinin zarar görmesine neden olan derenin ıslahı için sundukları projenin, Devlet Su İşleri tarafından onaylandığını belirten Yıldız; “Bu çerçevede başlayan Ağarı Köyü dere ıslah çalışmaları 850 bin TL maliyetle önümüzdeki 1 ay içinde tamamlanacak. Bizleri bu konuda yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir’e, milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Başkanımız Musa Yılmaz’a, meclis üyelerimize ve AK Parti İl Başkanımız Ali Çetinbaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ağarı Köyünde özellikle bahar aylarında debisi artan dere, kuvvetli yağmur yağışı aldığında takınlara neden oluyor. Dere yatağına kurulan köyde, çok sayıda evin dereye nerdeyse 5-6 metre mesafede inşaa edildiği biliniyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Ağarı, Köyü, taşkınlar, için, şimdi, daha, güvenli,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv