Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 21:08 Bu haber 2322 kez okundu
 
5298 DAİMİ İŞÇİDEN BİRİ OLMAK İÇİN KÜTAHYALI ADAYLAR SIRAYA GİRDİ
Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatları hizmet birimlerinde istihdam edilmek için İş-Kur üzerinden alınacak 5.298 sürekli işçi kadrosu için başvurular başladı. Alınacak 5.298 kişi arasında olmak isteyen çok sayıda işçi adayı Kütahya İş-Kur İl Müdürlüğü önünde kuyruğa girdi.
Gündem Haberi


Sağlık Bakanlığı’nın ülke çapında merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendireceği daimi işçi kadroları için başvurular başladı. Kurumun alacağı 5.298 işçiden biri olmak için Kütahya İş-Kur İl Müdürlüğünün önüne koşan işçi adayları, sabah erken saatlerden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.  Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimlerine kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alınacak.

Boyacı-Marangoz, Kaynakçı, Mobilyacı, Isıtma ve Sıhhı Tesisat için belge isteniyor. Temizlik işlerinde çalıştırılacaklar için ilköğretim mezunu olmak yeterli

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarına alacağı daimi işçi kadroları için Boyacı, Kaynakçı, Isıtma ve Sıhhı Tesisat, Marangoz-mobilyacı ile ilgi bölümlerden eğitim alınmış olduğuna dair belge veya MEB onaylı bonservis istiyor. Bakanlık ayrıca, ilgili birimlerinde görevlendirmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve en az ilköğretim mezunu olmak kaydıyla da çok sayıda temizlik görevlisi alıyor.

Başvurular internet üzerinden de yapılabiliyor

Sürekli işçi kadroları ve kura tarihleri İş-Kur internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. Şartları uyan adaylar, başvurularını 04 - 13 Eylül 2018 tarihleri arasında İş-Kur www.iskur.gov.tr adresinden de yapabiliyor.

Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İş - Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirleniyor.

İş - Kur tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü www.yhgm.gov.tr internet adresinden takip edilebiliyor.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: 5298, , DAİMİ, İŞÇİDEN, BİRİ, OLMAK, İÇİN, KÜTAHYALI, ADAYLAR, SIRAYA, GİRDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv