Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 17:32 Bu haber 874 kez okundu
 
30 Ağustos Mahallesine yeni cadde geliyor
Kütahya şehir merkezinde 30 Ağustos Mahallesinde bulunan çok sayıda sokağın yıllardır talep ettiği ve FSM Bulvarına bağlantı sağlayacak yol için çalışma başlatıldığı bildirildi.
Gündem Haberi


Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 30 Ağustos mahallesinde bulunan, Ergun Çelebi Sokak, Cem Sultan Sokak, Özden Sokak, Döner Sokak, Sancar Sokak, Kahraman Sokak, Yavuz Sokak, Çamaltı Sokak sakinlerinin yıllardır talep ettiği ve trafik sıkıntısının çözüme kavuşması için istediği yol bağlantısı için çalışmalara başlandığını ifade etti. Çalışmaların devam ettiği bölgede incelemelerde bulunan Başkan Kamil  Saraçoğlu, “30 Ağustos Mahallesinde bulunan Doğru Sokak ile Tugay Sokak arasında, bu iki sokağı birbirine bağlaması gereken yolun imar planına uygun şekilde yapılabilmesi için, çalışmaların bu yol sınırında imal edilmesi gereken betonarme istinat duvarlarının yapımını ve eski duvarların yıkılması işlerini kapsıyor. Yeni yolun yapılabilmesi için, Hava Lojmanları bahçesinin yola sınırı olan bölümündeki yola terk işlemlerinin yapılması için gerekli iznin alınıp, protokolün imzalanmasına istinaden ihalesi yapılmış olup, söz konusu bölgeye betonarme istinat duvarları yapılacaktır. Mevcut yerleşim alanında yeni bir cadde açılabilmesi çok zor olması sebebiyle zor şartlarda mücadele ederek mahallemize yeni bir cadde kazandırıyoruz. Amacımız trafiği rahatlatarak vatandaşlarımızın hızlı ulaşım sağlamasıdır.

İlgili duvarların yapılmasından sonra mahalle sakinlerimizin yıllardır talep ettiği bu yolun açılması ile 30 Ağustos Mahallesi Ergun Çelebi Sokak, Cem Sultan Sokak, Özden Sokak, Döner Sokak, Sancar Sokak, Kahraman Sokak, Yavuz Sokak, Çamaltı Sokakları, Fatih Sultan Mehmet Bulvarına direk bağlanmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla 30 Ağustos Mahallesi Ahmet Beşir Efendi Sokak üzerinde kalan yaklaşık 25 sokağın sakinleri de Fatih Sultan Mehmet Bulvarına daha hızlı ulaşmalarını sağlayacaktır.” dedi.

30 Ağustos mahallesindeki incelemeler esnasında Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık ve Fatih Kölgeli eşlik etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 30, Ağustos, Mahallesine, yeni, cadde, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv