Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 11:04 Bu haber 592 kez okundu
 
"3 bin 500 insanın duası bize yeter"
Tavşanlı’da hayata geçirdikleri projeler için konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, özellikle Organize Sanayi Bölgesinin canlandırılıp Tavşanlı’ya kazandırılması ve 3.500 kişinin evine ekmek götürmesi hususunda çok mutlu olduğunu söyleyerek, o insanların dualarının kendilerine yeteceğini ifade etti.
İlçeler Haberi


İlçelerinde hayata geçirilen projeler hakkında açıklamalarda bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, önemli sorunları olarak gördükleri içme suyu, atık su arıtma ve ada mesireliği gibi konuların dev projelerle aşıldığını belirtti.

İlçelerinin bundan sonra yapılacak çalışmalarla daha yaşanılır bir yer haline geleceğini kaydeden Başkan Güler, kendisini ençok mutlu eden hususun ise Tavşanlı’ya kazandırılan Organize Sanayi Bölgesi olduğunu ifade eti. Başkan Güler; “2009’da göreve geldiğimizde 17 milyon TL olan bütçemizi nasıl yükseltiriz ve ihtiyaç duyulan projeleri hayata geçiririz diye düşünürken inanın fazla zorlanmadık. Çünkü hükümetimiz ve bakanlarımız gerçekçi ve sağlam projelerle karşılarına çıktığımızda bizleri asla geri çevirmedi. Ne gerekiyorsa yaptılar. Bura en önemli konu ise OSB’yi canlandırmaktı. Gençlerimiz bize gelip birbirlerini sevdikleri halde iş sorunu nedeniyle ayrılmak üzere olduklarını söylüyorlardı. Allah’a şükür bugün 3 bin 500 kişi sanayimizde ekmek parası kazanıyor ve ailesine sahip çıkıyor. Biz ailenin bütünlüğünü korumak, onların sıkıntıları karşısında yanlarında olmak zorundayız. Her şeyi bir kenara bırakıp, orada iş ve aş sahibi olan insanlarımızın duasının bize yeteceğine inanıyorum. İnşallah 2. OSB’miz de en kısa zamanda tamamlanacak, firmalar şantiyelerini kuracak” diye konuştu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: "3, bin, 500, insanın, duası, bize, yeter",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv