Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 16:43 Bu haber 579 kez okundu
 
20 kişilik organize kablo hırsızları yakalandı
Kütahya İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonla, Kütahya, Bilecik ve Tavşanlı’da meydana gelen 32 adet kablo hırsızlığı olayının faili olan 20 kişi yakalandı.
Asayiş Haberi


Kütahya merkez ve Tavşanlı İlçeleri ile Bilecik / Bozüyük İlçesinde meydana gelen 32 adet faili meçhul enerji ve nakil kablosu hırsızlığı suçunu işledikleri tespit edilen 20 zanlı Kütahya İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonla yakalandı. İlgili hırsızlık suçlarını organize olarak gerçekleştirdikleri anlaşılan H.G., R.N., R.S., C.S., A.M., M.A., T.Y., S.S., C.G., V.D., H.K., H.Ç., A.Y., M.M., M.K., T.C., A.H., S.K., Ş.K., U.S. isimli 20 şahış gözaltına lınırken, zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda da çalıntı kablolar ve eşyalar ele geçirildi.

6 işyeri ve 11 ev adresinde icra edilen arama neticesinde; 2.782 metre telefon kablosu, 600 gr bakır kablo, 1 adet kablo soyma makinesi, 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet demir kesme makası, 1 adet direğe tırmanma aparatı, 3 adet çalıntı tıraş makinesi ve bunlara ait şarj aleti bulundu.

Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda şüphelilerin gözaltına alınarak haklarında adli tahkikata başlanıldığı bildirildi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 20, kişilik, organize, kablo, hırsızları, yakalandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv